Ništa od trofeja za Ajaks: PSV nakon penala osvojio Kup

Fudbaleri PSV odbanili su trofej u Kupu Holandije, jer su posle boljeg izvođenja penala savladali Ajaks 1:1 / (3:2).

U reprizi prošlogodišnjeg izdanja Kupa, koji se tradicionalno igra na stadionu De Kajp u Roterdamu, viđena je prava drama.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Nije bilo pobednika nakon 120 minuta igre, Brentvajt je doveo Ajaks u vođstvo u 43. minutu, da bi izjednačio Azar u 67.

Kada se došlo do izvođenja jedanesteraca, fudbaleri PSV su imali više živaca, i bili su precizniji i tako uspeli da rezultatom 3:2 na kraju odbrane trofej Kupa Holandije.

Ovo je ekipi iz Ajndhovena 11. put da su osvojili Kup, a Tadić i ekipa će ovu sezonu završiti bez trofeja.