Al Hilal može i bez Mitrovića: SMS asistirao, Malkolm i Al Dasari pogađali za Kup Saudijske Arabije

Al Hilal osvojio Kup Saudijske Arabije pobedom protiv Al Itihada. Aleksandar Mitrović zbog povrede nije bio na terenu, ali su Sergej Milinković Savić i ostatak ekipe uspeli da ostvare trijumf (4:1).

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.

Prvi gol viđen je već u petom minutu susreta kada je Malkolm krenuo u slalom kroz odbranu rivala i posle duplog pasa sa Al Šehrijem poslao postigao gol za vođstvo Al Hilala 1:0.

Usledio je odgovor Al Itifaka koji je krenuo u opsadu gola rivala, ali nije bilo promene rezultata sve do 21. minuta kada je sudija pokazao na belu tačku.

Lopti je prišao Hamdalah čiji je udarac odbranio golman, ali je napadač Al Itihada dobro reagovao i posle odbitka ispravio se za promašaj.

Uzbudljivo je bilo u nastavku meča. Nizale su se šanse na obe strane, Benzema je tražio novi penal za Al Itihad, ali je ponovo Al Hilal došao u vođstvo.

Pronašao je mesto za šut Al Dasari i sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu rivala za 2:1.

Opao je ritam igre tokom drugog poluvremena. Ponovo je mogao Hamdalah da donese izjednačenje Al Itihadu, ali je njegov gol poništen usled ofsajda.

Mogao je Al Dasari da postane heroj meča u završnici meča, ali je njegov pogodak takođe poništen. Ono što nije uspeo Al Dasari, uspeo je Malkom.

Igrao se 90. minut meča kada je SMS proigrao Brazilca, a ovaj preciznim udarcem poslao loptu u gol za 3:1.

Finalni udarac rivalu zadao je Al Dasari u poslednjim trenucima nadoknade za konačnih 4:1.