Aston Vila pregazila Everton - nova sezona isti problemi

Everton je prošle sezone jedva “preživeo” da ne ispadne iz Premijer lige, a ovu takmičarsku godinu je započeo sa dva poraza. Aston Vila je na domaćem terenu ubedljivo savladala ekipu iz Liverpula sa 4:0 u drugom kolu engleskog šampionata.

Izabranici Unai Emerija su veoma brzo arhivirali težak poraz od Njukasla (5:1) i već u drugom meču pokazali napadački potencijal.

Aston Vila je iskoristila prvu ozbiljnu šansu i već u 18. minutu došla do vođstva preko Džona Mekgina, a samo četiri minuta kasnije Oli Votkins je mogao da udvostruči prednost, ali su ga defanzivci Evertona izblokirali.

Ipak, u 24. minutu je Entoni Tejlor dosudio jedanaesterac za domaće, a iskoristio ga je Daglas Luiz za 2:0.

U nastavku je najviše problema odbrani gostiju zadavao Musa Dijabi, imao je konkretnu šansu u 34. minutu, ali je golman Evertona, uspeo da sačuva mrežu.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije

Pripretili su i izabranici Šona Dajša u završnici prvog dela igre, ali je šansu Arnauta Danžume odbranio Argentinac Emiliano Martines i tako sačuvao prednost od dva gola pred pauzu na poluvremenu.

Odmah na startu drugog dela igre, domaći su dodatno povećali prednost. U 51. minutu je Leon Bejli zatresao mrežu i gotovo rešio pitanje pobednika. Opao je ritam u nastavku, a tačku na meč i konačan rezultat 4:0 je postavio Džon Duran u 75. minutu. To je bio njegov prvi pogodak u Premijer ligi.

Posle dva kola Aston Vila je deveta na tabeli sa tri boda, a Everton je poslednji bez bodova. U narednom kolu ekipa iz Birmingema gostuje Barnliju, dok “Karamele” dočekuju Vulvse.