Leverkuzen izbrojao pet golova u Frankfurtu i 48. meč bez poraza - projektil Džake, dva penala i sjajni Frimpong

Evropa nastavlja da broji. U neverici. Bajer Leverkuzen ne može da padne!

Čak 58.000 gledalaca je sa tribina Komercbank Arene u Frankfurtu ispratilo novu blistavu partiju čete Ćabija Alonsa, koja ne samo da je produžila seriju bez poraza na 48 utakmice, već je i razbila Ajntraht kao gost – 1:5 (1:2).

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Rekord po broju mečeva bez poraza u Ligama petice su Farmaceuti postavili pre nekoliko utakmica, ali uporno nastavljaju da ga podebljavaju – sa stilom. Izjednačili su i učinak Benfike, koja je vezala 48 utakmica bez poraza u periodu od decembra 1963. do 1965. godine. Alonsova kaznena ekspedicija je ove sezone postigla 134 pogotka, dok joj je kolona za poraze još prazna.

Možda su se izvukli protiv Štutgarta u poslednjim sekundama prošlog vikenda (2:2), mada i to je odlika šampionskih ekipa – ne predaju se dok sudija ne dune u pištaljku. Odmah zatim su spakovali dva gola Romi na “Olimpiku” i došli na prag finala Lige Evrope, a sada su totalno razmontirali Ajntraht u njegovom domu.

Počelo je golčinom Granita Džake, koji je prosto pocepao mrežu iza nemoćnog Kevina Trapa iz velike udaljenosti. Uzvratio je domaćin preko Iga Ekitikea 20 minuta kasnije, ali se Patrik Šik postarao da Alonsov tim odmor dočeka mirne glave – pogodio je u 44. minutu za 2:1.

A onda je posle 13 minuta igre u drugom delu Eksekijel Palasios najavio rapsodiju. Precizan je Argentinac bio sa kreča za 3:1.

Ušao je fantastični Džeremi Frimpong na teren potom u 72. minutu i samo pet minuta mu je bilo potrebno da vrhunsku individualnu sezonu učini još impresivnijom. Zatresao je mrežu Frankfurta na asistenciju Adama Hložeka i tako upisao 14. pogodak u svim takmičenjima. Podsetimo, Frimpong je desni bek, a upisao je i 11 asistencija.

Tačku je sa kreča stavio Viktor Bonifejs u 89. minutu, za novi trijumf neverovatnog Leverkuzena.