Bajern iskalio bes na Majncu i vratio se u šampionsku trku (VIDEO)

Izgleda da je Bajern prevazišao krizu u kojoj se nalazio. Minhenski klub je svu frustraciju zbog kikseva u prethodnih par meseci iskalio na Majncu, koji je u 25. kolu Bundeslige napustio Alijanc arenu sa osam lopti u svojoj mreži i rezultatom 8:1.

U redovima aktuelnog šampiona briljirao je Hari Kejn sa tri pogotka. Engleski napadač se upisao u listu strelaca u 13, sedmom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i 70. minutu.

Pored njega zapažen je bio i Leon Gorecka koji je u 20. duplirao prednost domaćina, a u 92. je postavio konačan rezultat.

Gosti su uzvratili u 31. preko Nadima Amirija koji je dao tračak nade Majncu da može da izbegne poraz.

Tomas Miler je u 47. povećao prednost i praktično rešio ishod meča, a Džamal Musijala je u 61. postigao peti pogodak za tim Tomasa Tuhela.

Ovom pobedom Bavarci su poptpuno vratili u šampionsku trku sa Bajerom i podsetili na izdanja sa početka sezone ili nekih ranijih kada su neretko umeli da rivale ponize ubedljivim pobedama.

Četiri minuta igre po ulasku sa klupe bila si dovoljna Seržu Gnabriju da se upiše među strelce.

Lajpcig je na svom terenu savladao Darmštad sa 2:0, autogolom Tomasa Išervuda u trećem i golom Kristijana Baumgartnera u 50. minutu i tako prestigao Borusiju iz Dortmunda na četvrtoj poziciji.

Augzburg je kod kuće bio bolji od Hajdenhajma sa 1:0, dok su Borusija i Keln remizirali u Menhengladbahu sa 3:3.

Od 18-30 časova sastaju se u Bremenu Verder i Borusija iz Dortmunda.

UŽIVO: Crvena zvezda – Partizan