Bajernova agonija se nastavlja: Frajburg pred svojim navijačima izvukao bod protiv Bavaraca

Očigledno nešto ne štima u redovima minhenskog Bajerna, koji vrlo izvesno neće odbraniti titulu prvaka Nemačke. Danas je ekipe Tomasa Tuhela gostovala Frajburgu koji je uspeo da sačuva bod na svom terenu (2:2).

Igrao se 12. minut susreta kada je nastala gužva ispred gola Bajerna, a najspretniji je bio Gunter koji je zatresao mrežu gostiju za 1:0.

Usledio je nešto mirniji period igre u kojem je za nijansu konkretniji bio domaći tim.

Međutim, prvi gol u nastavku meča postigao je Tel i tako doneo izjednačenje Bajernu pred odlazak na poluvreme.

Drugo polurveme nije obilovalo šansama, ali je gostujući sastav na sve načine pokušavao da izjednači rezultat. U toj nameri su uspeli u 75. minutu kada je Musiala odličan solo prodor kurnisao golom za preokret.

Odolevao je Bajer naletima domaćeg sastava sve do 87. minuta kada je Holer pokupio loptu unutar kaznenog prostora i poslao je u rašlje za konačnih 2:2.

Bajern je druga ekipa nemačkog prvenstva sa 54 boda, dok je Frajburg posle remija na devetom mestu sa 30 osvojenih bodova.