Liga Evrope: Ćavi održao reč - spektakl na Kamp Nou (VIDEO)

Barselona je na svom terenu dočekala Mančester junajted, u utakmici šesnaestine finala Lige Evrope, koja je završena rezultatom 2:2.

Pre meča, strateg Barselone Ćavi Ernandes, rekao je da očekuje spektakularan duel dva tima, koji su godinama navikli ljubitelje fudbala da ih gledaju u Ligi šampiona, ali ove sezone susreli su se u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju.

Oba tima su zaigrala u skoro najjačim postavama, sem iznuđenih rešenja u defanzivi, što je možda uticalo da u prvom poluvremenu bude nešto opreznija igra koja je rezultirala da ne budu viđeni golovi tokom tog dela igre.

U nastavku se već posle pet minuta zatresla mreža kada je Markos Alonso na asistenciju Rafinje doveo domaći tim u prednost.

Nije se puno čekalo da gosti uzvrate, desilo se to samo tri minuta kasnije kada je Markus Rašford, posle dodavanja od strane Freda, doneo prvo poravnanje na meču.

U 59. minutu gosti dolaze do preokreta nakon što je Žil Kunde savladao svog čuvara mreže.

Nisu se predavali Ćavijevi puleni, nošeni velikom podrškom domaćih navijača došli su do izjednačenja u 76. minutu. Kunde je presekao jedno dodavanje igrača Junajteda, uposlio Rafinju koji je sa desnog boka pokušao centaršutom da pronađe Levandovskog, ali je umesto toga pronašao put lopte iza leđa golmana gostiju.

Do kraja meča nije bilo pogodaka i revanš na “Old Trafordu” daće putnika u sledeću fazu.

U istom terminu sastali su se Salcburg i Roma, a taj meč završen je u korist austrijskog tima rezultatom 1:0. Jedini strelac na meču bio je NIkolas Kapaldo koji je pogodio u 88. minutu na asistenciju srpskog reprezentativca Strahinje Pavlovića.

Šahtjor je dočekao francuski Ren i ostvario je pobedu od 2:1 pred revanš u Francuskoj. Domaći su oba gola postigli u prvom poluvremenu, najpre u 11. minutu preko Kriskiva, a onda i u prvom minutu sudijske nadoknade preko Bondarenka. Toko Ekambi je u 59. minutu postigao pogodak za goste koji će im puno značiti u revanšu.

Jedini duel na kom su mreže mirovale bio je onaj odigran u Amsterdamu na “Johan Krojf” areni između Ajaksa i nemačkog Union Berlina. Ceo meč za holandski tim odigrao je srpski fudbaler Dušan Tadić.