Kraj za Lazovića i Veronu u Kupu Italije, Bolonja prošla dalje (VIDEO)

Bolonja je iskoristila prednost domaćeg terena i sa 2:0 slavila protiv Verone u drugom kolu italijanskog Kupa. Golove za tim Tijaga Mote postigli su Nikola Moro u 41. i Sidni van Hojdonk u 62. minutu susreta.

Hrvatski internacionalac nekoliko minuta pre odlaska na pauzu raspalio je po lopti sa ivice šesnaesterca i doneo vođstvo svom timu. Moro se našao na spisku selektora reprezentacije Hrvatske Zlatka Dalića za predstojeće duele sa Letonijom i Jermenijom.

Po povratku sa odmora domaći su u 62. minutu uspeli da dupliraju prednost preko Hojdonka koji je bio uporan, ispratio akciju koju je pokušao da završi Ndoje, ali je protivnički golman uspeo da interveniše, međutim, samo nakratko te je holandski fudbaler natrčao na odbitak i poslao loptu u praznu mrežu.

Srpski reprezentativac Darko Lazović odigrao je 80 minuta na terenu u dresu Verone, bio je jedan od agilnijih u poraženom timu, pokušavao je u nekoliko navrata da ugrozi gol rivala, ipak, to mu nije pošlo za nogom.

Gosti su od 71. minuta igrali sa igračem manje pošto je crveni karton zaradio Suat Serdar.

Nešto ranije u istom takmičenju Salernitana je eliminisala Sampdoriju sa 4:0.

Kremoneze je posle produžetaka savladao Ćitadelu sa 2:1.