Preporod Rapida po notama srpskog napadača: Burmaz je noćna mora golmana u Rumuniji

Dolazak Borisava Burmaza u redove Rapida iz Bukurešta vrlo brzo pokazao se kao fantastičan potez, imajući u vidu korist obe strane. Srpski napadač, koji je u momentu odlaska iz redova Voždovca bio drugi na listi strelaca Superlige, nastavio je da briljira u “komšiluku”.

Računajući sve frontove, čak i prijateljske, Rapid za trijumf nije znao čak 10 mečeva, a onda je na scenu stupio izdanak omladinskog pogona Crvene zvezde.

Gol na debiju protiv Krajove i tri boda, zatim pogodak u pobedi nad Dinamom u derbiju, a potom i gol u večerašnjem trijumfu nad ekipom Otelula rezultatom 2:1. Teško da je Borisav mogao da zamisli bolji početak, a isto tako, teško da su Rumuni mogli angažovati ubojitijeg špica za 400.000 evra – koliko je leglo na račun Zmajeva iz Zaplanjske.

Zablistao je Rapid na startu susreta i iskoristio prednost domaćeg terena. Najpre je Albion Rahmani pogodio u osmom minutu meča, da bi prednost u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela igre duplirao upravo Borisav Burmaz, na asistenciju Džejsona Papeua.

Gosti su “počasni” pogodak postigli u 87. minutu, kada je koliko, toliko neizvesnosti uneo Italijan, Juri Ćisoti.

Rapid se uključio u trku za najviše domete i ustalio se na trećoj poziciji, dok se zajedno sa ekipom Kluža nada da će u nastavku sezone makar zapretiti lideru – sastavu Steaue.