Ćaviju dugo trebalo da pronađe pobedničku strategiju za Seltu

Trener Barselone Ćavi Ernandez u nekoliko navrata je menjao taktiku svog tima dok nije našao onu dobitnu na meču protiv Selte.

Aktuelni šampion je u finišu utakmice slavio na svom terenu sa (3:2), iako je od 76. minuta imao dva gola zaostatka.

“Ćavi pravi inteligentne izmene. On stalno prilagođava svoj tim, što nije lako”, pohvalio je posle utakmice strateg gostiju, Rafael Benitez, svog mlađeg kolegu.

Ćavi je napravio pet izmena, od čega samo jednu iznuđenu, kada je Gavi ušao umesto povređenog Frenkija de Jonga u 36. minutu.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Prvu promenu formacije izvršio je sa dve izmene na poluvremenu kada su Ronald Arauho i Lamine Jamal ušli umesto Markosa Alonsa i Oriola Romeua. Tada je Barsa zaigrala sa tri centralna beka i Feranom Toresom i Jamalom kao krilima.

U toj postavci Kanselo je bio pozicioniran kao još jedan vezni pored Gavija, dok su Žoao Feliks i Ilkaj Gundogan ušli još više u sredinu, iza isturenog Roberta Levandovskog.

Petnaest minuta posle toga Alehandro Balde je ušao u igru umesto štopera Andresa Kristensena. Zadržana je defanzivna linija sa tri štopera ali je levi centralni bek imao i izražene ofanzivne zadatke, zbog kojih je Tores bio više u sredini pokušavajući tako sa većim brojem igrača u manevru da pronađu pukotinu između protivničkih linija kako bi došli do gola.

U 72. minutu Ćavi je ubacio u igru Rafinju umesto Toresa. Brazilac je ušao još više ka unutra, što je dalo prostora Baldeu da se ubacuje iz drugog plana.

Barsa jetako završila sa pet igrača u napadu, Gundogan, Feliks, Rafinja, Jamal i Levandovski, Gavijem kao jednim veznim igračem.

Takve taktičke promene dale su rezultat s obzirom da je Barselona golovima Levandovskog u 81. i 85, i Kansela u 89. minutu došla do velikog preokreta i nove pobede u španskom prvenstvu, a Ćavi je pokazao visok nivo umeća da promenama promeni tok meča i nadmudri iskusnijeg kolegu Beniteza.