Danci uzdrmali neubedljivu Englesku, Srbiju samo pobeda vodi dalje

Engleska je imala priliku da trijumfom nad Danskom overi kartu za nokaut fazu, ali finalista prošlog izdanja EP prikazao je bledu igru. Nalik utakmici protiv Srbije načeli su rivala a onda – stali. Samo, za razliku od Orlova, Danci su uspeli da kazne bojažljivu igru rivala, posebno u prvom poluvremenu. Zbog toga su nagrađeni bodom koji bi u konačnici mogao da bude vredan plasmana dalje – 1:1.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Sveukupno gledano, Danska je zaslužila možda i sva tri, ali i ovakvim ishodom uzdrmali su prilično neubedljivog prvog favorita turnira.

Takođe, ishod današnjeg meča razrešio je dilemu Srbije.

Izabranici Dragana Stojkovića sada bi isključivo u slučaju pobede mogli da obezbede nokaut fazu takmičenja.

Engleska je baš kao i protiv Srbije pokazala da uprkos silnim zvezdama u sastavu nije na nivou glavnog favorit za trofej. Bezidejnost, jalovi napadi, zatvaranje utakmice posle pogotka – sve to ne liči na Ostrvljane.

Pa ipak, dve utakmice zaredom to je ono što su nam izabranici Gereta Satugejta pružili.

Danska je izuzev uvodnih 20 minuta bila dominantna u nastavku, pretila rivalu, organizovano se branila i napadala. Da je neki od šuteva u završnici ka golu Džordana Pikforda završio u mrežu potpuno zasluženo bi odneli i ceo plen.

Pred Srbijom je ozbiljan zadatak.

Pogodak za Englesku postigao je Hari Kejn u 18. minutu, da bi 16 minut kasnije Hjulmand jednim od najlepših golova dosadašnjeg toka turnira doneo poravnanje.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa su uoči poslednjeg kola Englezi lideri grupe sa 4 boda, Danska i Slovenija imaju po dva boda, dok je Srbija na začelju sa jednim osvojenim bodom.

Danska- Engleska 1:1

/Kejn 18′ – Hjulmand 34’/

DANSKA: Šmajnhel, Andersen, Vestegard, Mele, Kristensen (od 57′ Bah) , Hojlund, Eriksen, Kristijansen, Vind (od 57′ Damsgard), Hjulmand, Hejbjerg

ENGLESKA: Pikford, Voker, Stouns, Guehi, Rajs Saka (od 69′ Eze), Aleksander-Arnold (od 54′ Galager), Kejn (od 69′ Voktins), Belingem, Foden (od 69′ Bouven), Tripijer