BARSA SE VRAĆA U TRKU Katalonci "minimalcem" pritiskaju Real

Uspela je Barselona nekako da uzme tri boda i pobedi Valjadolid sa 1:0 u 36. kolu Primere.

Nisu Katalonci došli na gostovanje Valjadolidu u najboljoj formi, ali su uspeli da se pobedom približe Real Madrid na samo bod zaostatka, doduše uz utakmicu manje “kraljevskog kluba”.

Barselona nije dominirala, čak naprotiv, klub sa “Zorilje” je imao više šuteva na gol (11:9)?!

Junak pobede je bio Arturo Vidal koji je u 15. minutu zatresao mrežu protivnika.

Čileanac je iskoristio sjajnu asistenciju Lionela Mesija i postigao osmi gol u ligi.

U prvoj utakmici dana Osasuna je bila bolja od Selte sa 2:1.

Klub iz Viga je poveo preko Santija Mine u 10. minutu, da bi Enrik u 23. doneo izjednačenje.

Veliku pobedu je Osasuni doneo Arnaiz Hose u 91. minutu.

Da napomenemo da je srpski vezista Darko Brašanac igrao do 84. minuta kada ga je zamenio Džon Mankajola.