PUČE "PETARDA" Siti nije imao milosti protiv Brajtona

Nisu imali fudbaleri Mančester sitija milosti prema Brajtonu koga su pobedili “petardom” (5:0) u utakmici 35. kola Premijer lige.

Junak pobede “građana” je svakako bio Rahim Sterling koji je postigao het-trik.

Brzonogi Englez je načeo protivnika u 21. minutu rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Samo minut pre kraja prvog poluvremena vođstvo je uvećao Gabrijel Žezus koji je možda i “ukrao” gol Rodriju, ali ne mari. Siti je sa 2:0 otišao na odmor.

Usledio je blickrig izabranika Pepa Gvardiole. Najpre je opet Sterling u 53. minutu postigao gol, da bi samo tri minuta kasnije Bernardo Silva bio precizan.

Kada se činilo da će se utakmica završiti sa 4:0, opet je na scenu kročio Sterling.

Talentovani Englez je postigao gol glavom u padu u 81. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Suštinski Sitiju ova pobeda ništa ne znači pošto će svakako ostati na drugom mestu tabele, dok je Brajton sebi zakomplikovao borbu za opstanak…