Galager srušio Lids - Čelsi u detetu kluba dobija novog lidera, Mančester slavi Kazemira

Konor Galager zakazao je susret Čelsija i Lestera u četvrtfinalu FA Kupa! Plavci iz Londona ozbiljno su se namučili protiv člana Čempionšipa, Lidsa. Sastav predvođen trenerom Poketinom slavio je sa 3:2, a sve zasluge za trijumf pokupio je izdanak omladinskog pogona Čelsija, koji je zaobilaznim puten došao do prvog tima, Konor Galager.

Sjajni 24-godišnjak, koji pruža sve bolje partije i postepeno preuzima ulogu lidera tima, pogodio je za pobedu u 90. minutu susreta. Galager je prethodno kao rezerva zamenio Maduekea pola sata ranije, a onda je u samom finišu pokazao kakav je majstor. Enco Fernandez je vrlo vešto provukao loptu do Konora, a ovaj se snašao u stilu centarfora i potom fantastično matirao protivničkog golmana.

Veoma turbulentno veče doživeli su navijači oba tima. Lids je prvi zatresao mrežu na večerašnjem meču. Pristalice na “Stamford Bridžu” utišao je u 8. minutu mladi Mateo Žozef. Fantastičan, nesvakidašnji gol delo je 20-godišnjeg ofanzivca.
Ekspresno je odgovorio domaćin i već na pauzu otišao sa golom prednosti. Školsku akciju sigurnom završnicom ukrasio je Nikolas Džekson. Senegalac je probio po desnoj strani šesnaesterca i pogodio za izjednačenje.
Mudrik je napokon pokazao zašto je u London stigao kao veliko pojačanje. Veoma sličnu akciju izveo je domaćin, a Ukrajinac je pogodio za preokret.
Mateo Žozef je ponovo uzvratio Čelsiju, kada je posle centaršuta Entonija glavom poslao loptu iza leđa golmana Sančeza. To nije bilo dovoljno za iznenađenje.

Minimalac kada su u pitanju golovi, ali ništa manje uzbudljivo nije bilo u Notingemu. Forest je ukrstio koplja sa Mančester junajtedom, lavovski se borio, ali na kraju poklekao u samom finišu.

Dobru partiju domaćih pogotkom je neutralisao brazilski reprezentativac Kazemiro. Omaleni vezista je spretno reagovao u 89. minutu, kada je nakon “slobodnjaka” Bruna Fernandeša pogodio mrežu Meta Tarnera. Junajted će u finalu odmeriti snage sa Liverpulom.