Remi koji nikome ne odgovara: Hrvatska preokrenula za dva minuta, Đasula od tragičara postao heroj Albanije

Uprkos odnosu snage i kvaliteta koji su uoči okršaja jasno ukazivali da je Hrvatska veliki favorit da dođe do premijernog trijumfa u Nemačkoj, odbrana i strpljenje Albanije, uz munjevite kontranapade, te odustvo ideje u završnici izabranika Zlatka Dalića učinili su da gledamo spektakularnu utakmicu. U okršaju dva tima (rekli bismo zasluženo) na kraju nije bilo pobednika – 2:2.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Ishod današnjeg meča najviše odgovara Italijanima i Špancima jer već sada je jasno da Hrvatska ukoliko želi da prođe dalje mora da trijumfuje nad Azurima u poslednjem kolu. Isto važi za Albaniju protiv “Furije”, ali oni su i današnjim osvajanjem boda uradili veliku stvar. Pre svega jer od njih to nije bilo očekivano.

Ali, po svemu prikazanom zaslužili su ga. Pre svega, jer su kao i protiv Italije odmah na početku utakmice krenuli u napad. Prednost do koje su stigli pogotkom Laćija u 11. minutu održavali su brižljivo izgrađenom branom u defanzivi uz povremene kontranapade sve do 74. minuta.

Tek tada Hrvatska, koja je stihijski napadala, iako je često delovala bezidejno – uspela je da probije bedem rivala. Štaviše u svega dva minuta “kockasti” su stigli do totalnog preokreta.

Zasluge pre svega idu Antu Budimiru koji je ulaskom u igru umesto Bruna Petkovića u 69. minutu doneo svojoj ekipi čvrstinu u završnici.

Najpre je Andrej Kramarić matirao Strakošu na dodavanje Budimira da bi samo minut kasnije šut Sučića zakačio Đasulu i prevario golmana Albanije.

Krenuli su izabranici Silvinja po sve ili ništa u finišu meča, u dva navrata Daku je pripretio Livakoviću, da bi u dubokoj sudijskoj nadoknadi stigli do izjednačenja.

Đasula je od tragičara postao heroj i prvencem doneo bod svom timu u 95.minutu.

Mnogo više razloga za razočarenje takvim ishodom ima Hrvatska koja će u poslednjem kolu morati da trijumfuje nad Italijom dok Albanija igra protiv Španaca. Oba meča igraju se 24. juna.