MERIDIAN ANALIZA – PARTIZAN: Zona sumraka Miletića otvorila pitanje – ko sve zaslužuje da bude u klubu iz Humske?

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u finalnom meču Kupa Srbije u fudbalu rezultatom 2:1.

Crvena zvezda je potvrdila svoju dominaciju i odbranila duplu krunu, a šta je sa Partizanom?

Gde ne štima, ko je odigrao ispod nivoa, kome nije mesto u Partizanu? Naš novinar bio je na licu mesta i ovako je video igru crno-belih.

Nemanja Stevanović – Odlično reagovao u 11. minutu kada se Ohi ušunjao između Vujačića i Miletića. Ulivao sigurnost od samog starta meča. Imao još par dobrih odbrana, a kod golova ostavljen na milost i nemilost. Aleksandar Katai nije imao milosti!

Aleksandar Miljković do 45. minuta – Mogao da postane heroj, donese izjednačenje Partizanu, iz nehata se našao u šansi, a šutirao je. Pa, bekovski… Mlako i direkt u Borjana. Osim toga, učinak mu je bio jedna velika nula, pa je zamenjen na poluvremenu.

Nemanja Miletić – Početnu nesigurnost ispravio je pred kraj prvog poluvremena kada je uklizavanjem sprečio možda i čist pogodak za Zvezdu. A onda – zona sumraka! Odleteo je u prazno Miletić i omogućio Kataiju da izađe sam ispred Stevanovića i pogodi za 2:1. Tragičar utakmice.

Igor Vujačić – Borio se, ali može i mora daleko bolje, posebno u utakmici od koje zavisi cela sezona. Sa druge strane, daleko bolji od svog kolege Miletića.

Slobodan Urošević – Neprimetan do 62. minuta, a onda – volej koji je pogodio „malu mrežu“ Borjana za 1:1. Aleksandar Miljković bi mogao da uči od kolege sa leve strane. Ipak, gol nije bio dovoljan – crno-beli su poraženi.

zvezda partizan kup 187920 1
Urošević je postigao gol, ali nedovoljno… (FOTO: Starsport)

Saša Zdjelar – Borben, ponovo je dobio dosta duela na sredini terena, ali nije bio na nivou Saše Zdjelara sa početka sezone. Katai je prvi pogodak postigao sa mesta na kom su trebali da budu centralni vezni igrači Partizana, tako da donekle i njemu na dušu može da ide što je do gola došlo. Definitivno je jedan od igrača kojima će odmor biti preko potreban.

Marko Jevtović (do 25. minuta) – Brzo je Jevtović završio meč zbog povrede, a tek par minuta posle njegovog izlaska, Katai je ostao sam na 20-ak metara i pogodio za 1:0. Možda nije trebao da počne, ako nije dovoljno spreman, ali to je pitanje za trenera Stanojevića.

Lazar Marković (do 59. minuta) – Kapiten je ušao raspoložen u meč, uz Rikarda je pravio dosta problema odbrani Zvezde, ali je izostao završni udarac. Morao bolje na samom startu kada je probao da lobuje skoro dva metra visokog Milana Borjana. Golman Zvezde nalazio se skoro na gol liniji – bio je to nemoguć zadatak a lopta je otišla preko gola. U 23. minutu preleteo je pored Pankova, ali opet loše realizovao priliku. Nema snage za više od 60 minuta ozbiljnog fudbala, pa ga je zato i zamenio Natho.

Miloš Jojić – Imao jednu odličnu asistenciju ka Menigu, na početku akcije koja je donela najbolju šansu Partizanu, a koju je u nepovrat poslao Aleksandar Miljković. Osim toga, ponovo bleda partija Miloša Jojića.

Kvinsi Menig – Imao jedan odličan prodor u prvom delu kada je iskoristio pas Jojića, sručio se u šesnaesterac, namestio šansu Miljkoviću, ali nije imao sreće – da je bilo ko drugi bio u završnici, verovatno bi na svoj konto dodao još jednu asistenciju. Osim toga, daleko ispod proseka za jednog stranca koji je doverden da pravi razliku.

Rikardo Gomeš – Snažni napadač mučio je Aleksandra Dragovića, dobio dosta duela, ali nije ulazio u gol šanse. Od Rikarda se očekuju golovi, a danas nije bio ni blizu.

Filip Holender od 25. minuta do 78. minuta – Šta predstavlja Filip Holender u Partizanu? Još jedna katastrofalna partija reprezentativca Mađarske, ne znam koliko je još utakmica bez učinka potrebno da bi se poslala poruka – pozdrav, Filipe, da se ne ljubimo…

Aleksandar Lutovac( od 46. minuta) – Zamenio Miljkovića i u drugom delu postavio definiciju desnog spoljnog fudbalera. Odlična partija Lutovca, ubacivao se, probijao, centrirao za gol Uroševića i ne može, a da se ne postavi pitanje – zbog čega nije bio na terenu od prvog minuta?!

Bibars Natho od 60. minuta – Tek minut pošto je ušao na teren Partizan je postigao pogodak. Izraelac ima neverovatan uticaj na igru crno-belih i kad god je na terenu Partizan je bolji. Delovalo je da će uneti veći preokret u igru, ali je trenutak nepažnje Nemanje Miletića završio i njegovu bajku, pa ga nije bilo do kraja meča.

Nemanja Jović (od 78. minuta) – Nije proveo dovoljno vremena na terenu kako bi uradio nešto više.

Marko Milovanović (od 78. minuta) – Nije proveo dovoljno vremena na terenu kako bi uradio nešto više.

zvezda partizan kup 188903
Kako se snašao Aleksandar Stanojević? (FOTO: Starsport)

Aleksandar Stanojević – Deluje da je šef stručnog štaba Partizana glavni krivac za ovaj poraz! Jeste Miletić napravio neoprostiv kiks za drugi gol Kataija, ali… Povređenog Jevtovića Stanojević je zamenio Holenderom – minut posle toga Partizan je primio gol na mestu gde bi trebao da se nađe centralni vezni fudbaler. Natho je ponovo počeo sa klupe, a utakmica je bila „biti ili ne biti“ za spas sezone.

Deluje da je Izraelac morao ranije na teren. Aleksandar Miljković ponovo je počeo meč, a kada je upropastio najbolju šansu u prvom poluvremenu zamenio ga je Lutovac koji je odigrao odlično.

Kasnio je Stanojević sa izmenama, donekle omašio i formaciju, pa je i normalno da mu se neće vratiti rezultatski. Ostao je Stanojević bez titule, ostao i bez Kupa i možda je vreme za promene na klupi Partizana.

KRALJ MILANA – ZLATAN IBRAHIMOVIĆ: Nikada nisam toliko patio, ali nešto nemoguće sam učinio mogućim!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Meridian i KK FMP produžili saradnju!