Nova pobeda za Atletiko, "plus" je sve veći i veći

Atletiko Madrid je ugostio Sevilju u zaostaloj utakmici 1. kola La Lige i slavio sa 2:0.

Golove za “jorgandžije” dali su Anhel Korea u 17. minutu, kao i Saul u 76. U prvoj situaciji, akcija je potrajala. Kijeran Tripije je sa desne strane proigrao Koreu, koji se na 15-ak metara od gola okrenuo i poslao loptu u bliži ugao gola gostiju iz Sevilje.

Kod drugog gola, ispala je prilično lako zadnja linija gostiju, Markos Ljorente je munjevito prošao po desnoj strani, vratio do Saula koji je bio na ivici kaznenog prostora. Na kratko se namestio i dok je odbrana gostiju pokušavala da se konsoliduje, poslao loptu u levi ugao golmana Bona.

Atletiko je na ovaj način samo učvrstio lidersku poziciju, pa sada posle 16 utakmica ima 41 bod. Najbliži pratilac Real Madrid iz 18 mečeva ima 37.

Sa klupa Atletiko Madrida, odnosno Sevilje meč su odgledali Ivan Šaponjić i Nemanja Gudelj.

Pobeda je inače došla u danu kada je trener Dijego Simeone proglašen za najboljeg trenera decenije.

Nešto ranije, Granada je pobedila Osasunu sa 2:0, pogotkom Luisa Havijera Suareza Čarisa u 22. minutu i autogolom Serhija Erere u prvom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

Ovo je inače bio odloženi meč 4. kola La Lige, a Granada je imala mnogo više razloga za zadovoljstvo. Zadržala je priključak za plasman koji vodi u Evropu, ima 27 bpdova, na sedmom je mestu, a i slavila je posle dva vezana poraza.

Osasuna je i dalje pretposlednja, a ovaj poraz je prekid serije od četiri uzastopna remija. Osasuna ima 15 bodova, a lošija je samo Ueska sa 12. Elče ima 16 i to su ekipe koje bi u ovom trenutku ispale.

I NEMCI KAŽU: Jović je naš, ostali samo detalji

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08