SERIJA A: Sergej asistirao za pobedu Lacija, Roma se isčupala u završnici!

Fudbaleri Lacija savladali su Fiorentinu u Rimu sa minimalnih 1:0, u okviru desetog kola Serije A.

Tokom prvog poluvremena, obe ekipe su bile izjednačene. Nije bilo konkretnih šansi da neka ekipa napravi prednost. Po jedan udarac u okvir gola imali su i Fiola i Lacio.

Skoro identično je bilo u drugom delu igre. Napad Fiorentine izgledao je bledo, dok je je Lacio uspeo da povede iz jedinog šuta u okvir gola, kada je reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić proigrao Pedra, koji je snažno zakucao loptu u desne rašlje za 1:0 i ostavio golmana Fiole bez ikakve šanse.

U nastavku gosti nisu pokazali ništa specijalno, kako bi bili vredni izjednačenja. Naš reprezentativac Sergej, na terenu je proveo 80 minuta, a tada ga je zamenio Hrvat Toma Bašić.

Sa druge strane Dušan Vlahović, koji predvodi napad Fiorentine, odigrao je čitav meč, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Rimljani su posle pobede zauzeli šestu poziciju u Seriji A sa 17 bodova, dok sa druge strane Fiorentina ima dva poena manje i osma je na tabeli. Lacio u narednoj utakmici putuje u Begramo, gde ih čekuje duel sa Atalantom, dok Fiorentina u Firenci dočekuje Speciju.

Roma je uspela da se isčupa u završnici i posle preokreta slavi protiv Kaljarija u gostima sa 2:1.

Bolje su delovali izabranici Žozea Murinja u prvom poluvremenu, dopustili su samo jedan šut domaćoj ekipi, ali on nije bio opasan po Ruija Patrisija, jer je išao van okvira gola. Sa druge strane “Vučica” takođe nije namestila “nišanse prave”.

Loše je krenulo drugo poluvreme za Romu, domaćin je uspeo da povede u 52. minutu, kada je mladi fudbaler Raul Belanova uputio udarac na gol, ali se lopta odbila do Leonarda Pavoletija, koji je matirao Ruija Patrisija za 1:0.

Kaljari je stvorio još nekoliko šansi i mogao da udvostruči prednost, ali nije uspeo da ih realizuje. Sa druge strane, igrao se 71. minut, kada je Roger Ibanjez poravnao rezultat 1:1. On je posle kornera, glavom zakucao loptu u mrežu. Da bi samo sedam minuta kasnije, preokret je režirao Lorenco Pelegrin, kada je iz slobodnog udarca matirao golmana domaće ekipe za 2:1 i time stavio tačku na meč.

Roma je prekinula crnu seriju od tri utakmice bez trijumfa. Nalazi se na četvrtom mestu na tabeli Serije A sa 19 bodova, njen protivnik Kaljari zakucan je za dno sa šest bodova.

Težak posao je pred Žozeom Murinjom pred sledeći meč, pošto njegov tim u Rimu dočekuje prvoplasirani Milan. Kaljari će pokušati da se odvoji od dna tabele, na gostovanju Mihinoj Bolonji.

Fudbaleri Intera savladali su na gostovanju Empoli sa 2:0.

Konačno je aktuelni šampion Italije trijumfovao, posle poraza i remija. Rutinski je to sve izgledalo, a posao im je bio još lakši kada je direktan crveni karton dobio Samuel Riči u 52. minutu.

Izabranici Simeone Inzagija, do pobede su došli, golovima Danila D’Ambrozija u 34. minutu, dok je mladi fudbaler Federiko Dimarko postavio konačan rezultat u 66. minutu.

Inter je trenutno treći na tabeli sa 21 bodom, dok poraženi Empoli zauzima 12 poziciju sa isto toliko poena.

Ekipa iz Milana u narednom kolu dočekuje Udineze, dok poražena ekipa gostuje Sasuolu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

NIJE NJIHOVA SEZONA: Juventus ponovo kiksnuo u Seriji A!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Marko Dugošija: Hteo sam da odustanem, a onda sam postao svetski prvak! | Sport Fokus Meridian EP27