Lajpcig i Siti podelili po poluvreme - Joškov let doneo remi, na "Etihadu" se rešava pitanje prolaska

Fudbaleri Lajpciga i Mančester sitija remizirali su rezultatom 1:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Bolji su bili građani u prvih 45 minuta. Imali su veću inicijativu, a prvu šansu su imali preko Dijaša, ali je Blavih odbranio njegov pokušaj.

Siti je došao u prednost u 27. minutu, pogotkom Mareza. Iskoristio je pukotinu u odbrani Lajpciga i rutinski je loptu poslao u mrežu.

Griliš je mogao da duplira prednost posle devet minuta, ali je posle sjajnog prodora Bernarda Silve gađao van okvira gola.

Lajpcig je prvi udarac uputio tek u poslednjim trenucima prvog dela, ali je to lako ukrotio Ederson.

Trgli su se izabranici Marka Rozea malo u drugom poluvremenu. Henriks je izbio maltene sam pred Edersona, gađao je dalji ugao, ali je lopta prošla pored gola.

Sedam minuta posle toga je imao odličnu priliku i Andre Silva. Bio je dosta iskosa, možda je mogao da asistira, ali se odlučio da sam završi akciju i opet je Ederson sačuvao svoj tim.

Haland je mogao da kazni Lajpcig za promašaje, imao je sjajnu šansu, ali nije pretvorio u gol, ono što inače pogađa.

Lajpcigu se isplatila inicijativa u 70. minutu. Najviši u skoku posle kornera bio je Joško Gvardiol i pogodio je mrežu Sitija.

Gundogan je posle četiri minuta mogao da donese novu prednost svom timu, ali se Blasvih istakao novom fantastičnom intervencijom.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata, te će se pitanje pobednika ovog dvomeča rešavati na “Etihadu”.