Lukman het-trikom srušio Bajer i doneo Atalanti pehar Lige Evrope (VIDEO)

Atalanta je osvajač Lige Evrope za sezonu 2023-2024! Izabranici Đan Pjera Gasperinija u finalu su sa 3:0 savladali Bajer iz Leverkuzena, najviše zahvaljujući sjajnom Ademoli Lukmanu koji je postigao sva tri gola za italijanski tim.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Kao da je iskusniji u ovom trenerskom okršaju bolje pripremio svoje igrače kako da uđu u meč sa velikim rezultatskim značajem pa su igrači Atalante od početka duela imali terensku inicijativu.

Visok presing na poslednju liniju Bajera umalo je dao rezulat već u osmom minutu, ali je pokušaj Skamake osujećen.

Nastavili su sa napadima igrači Atalante i to im se isplatilo u 12 minutu. Zapakosta i Palasios su kombinovali po desnoj strani odakle je usledio oštar centaršut na drugi kraj peterca gde je pravovremeno natrčao Lukman i zakucao loptu u mrežu.

Farmaceuti su uzvratili sedam minuta kasnije kada je Stanišić oprobao udarac sa 18 metara, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Taman kada su puleni Ćabija Alonsa počeli češće da imaju loptu u svom posedu i da atakuju ka golu rivala, u 26. minutu usledio je još jedan šok za njih.

Lukman je na 30 metara od gola prihvatio loptu, proturio je kroz noge Džaki i sa ivice šesnaesterca uputio neodbranjiv šut u donji desni ugao gola Bajera.

Italijani su nastavili da vrše presing, ali su i Farmaceuti sve češće ulazili u poslednju trećinu terena. Najbolju priliku da smanji zaostatak propustio je Grimaldo u 35. minutu kada.

Dva minuta pre odlaska na odmor De Ketelare je mogao da se upiše u listu strelaca posle prodora po desnoj strani, ali je njegov pokušaj završio pravo u rukama golmana Bajera.

Alonso je drugo poluvreme počeo sa Bonifejsom koji je zamenio Stanišića, ali njegov ulazak nije odmah dao vidljive koristi.

Atalanta je uglavnom čekala grešku rivala, dok je Bajer pokušavao da plete mrežu oko gola Musoa. Uspevali su da priprete Nemci, ali poprilično bezazleno.

Najveću priliku u nastavku promašio je Frimpong u 59. minutu kada je iskosa s desne strane šutirao preko gola.

Status kvo je dugo bio na snazi, jer napadi Bajera nisu doveli do promene rezultata, ali jeste sjajni Lukman. Nigerijac je u 76. minutu uspeo da upiše het-trik i praktično reši pitanje pobednika.

Ponovo su mu dozvolili da u opasnoj zoni primi loptu licem ka golu i on se driblingom lako oslobodio čuvara i napravio sebi dovoljan prostor da po treći put matira Kovarža.

Do kraja nije bilo promene rezultata i Atalanta je osvojila Ligu Evrope, prvi evropski trofej u svojoj klupskoj istoriji!