Liga šampiona: Panatinaikos ide dalje, Olimpija napravila čudo protiv Bugara

Odigrana su četiri revanš meča 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Panatinaikos je u Atini odigrao 2:2 protiv Dnjepra i zahvaljujući pobedi u prvom meču 3:1 su prošli dalje.

Oba gola je postigao Andraž Šporar, a asistenciju je upisao srpski reprezentativac Filip Đuričić.

U narednom kolu PAO igra protiv Olimpika iz Marseja.

Aris iz Limasola je pobedio BATE Borisov u gostima 5:3 i ukupnim rezultatom 11:5 prošao dalje.

Veljko Nikolić i Slobodan Urošević su u igru ušli u 57. minutu, a Kiprani u narednoj rundi igraju protiv boljeg iz meča Rakov – Karabag.

Olimpija iz Ljubljane je napravila podvig pošto je izbacila Ludogorec posle pobede u Sloveniji 2:1.

U pravoj drami, posle 1:1 u prvom meču, Olimpija je do obede došla golom Elšnika u drugom minutu nadoknade.

U narednoj rundi čekaju boljeg iz meča Žalgiris – Galatasaraj.