PLEJ-OF ZA LIGU ŠAMPIONA: Šerif rasturio Dinamo, Salcburg i Šahtjor pobedili!

U prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona, večeras su odigrana tri susreta. Monako je dočekao Šahtjor, Dinamo je išao na megdan Šerifu, dok je Sacburg ugostio danski Brondbi.

Počnimo od poslednjeg duela. Brondbi je u Austriju došao doslovno osakaćen, bez čak sedmorice prvotimaca.

Sve i da nije bilo tog problema, Salcburg bi bio veliki favorit.

Međutim, iznenađenje na samom startu meča. U četvrtom minutu pogodak Urea, na asistenciju Kevina Mensaha.

Šok za sve, rezultat 0:1!

Ostatak prvog poluvremena je protekao u očekivanoj dominaciji Salcburga, dosta kratkih paseva, veliki posed lopte međutim bez uspeha.

Na samom kraju, u nadoknadi vremena Kristensen postiže pogodak za Salcburg, međutim sudija svira ofsajd. Sa rezultatom 0:1 se otišlo na poluvreme.

Bilo je jasno da Salcburg nešto radikalno mora da menja u pristupu, što se na kraju i osetilo na terenu. U drugom poluvremenu preko 20 šuteva, uz 60% poseda lopte.

Gol je sve vreme „visio“ u vazduhu i na kraju je došao.

Salcburg je izjednačio u 57. minutu a strelac je bio Karim Adejemi.

Usledila je kontinuirana ofanziva Salcburga, koja je rezultirala pogodkom u 90. minutu Aronsona, za 2:1, rezultat sa kojim je završen meč.

Očekivana pobeda Salcburga, doduše neočekivano dobar i snažan otpor Brondbija.

Kada je u pitanju duel u Moldaviji, Šerif je nakon šokantnog trijumfa nad Crvenom zvezdom ugostio i iznenadio zagrebački Dinamo.

Večeras je u igri bilo 15.600.000 evra zarade koje deli UEFA, pobedniku ovog dvomeča. Sigurno da motivacije nije falilo sa obe strane.

Dinamo je bio lišen usluga Lauritsena, Ademija i Kastratija – što se na kraju ispostavilo kao najveća mana.

Počeo je dinamično meč, sa dosta šuteva ka golu i jedne i druge ekipe. U 19. minutu je Šerifu čak i penal dosuđen, međutim VAR je osporio tu odluku.

Pred kraj drugog poluvremena, Adama Traore je doveo domaćina u prednost od 1:0, golom u donji levi ugao. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Nisu ovde stali fudbaleri Šerifa. Pokazali su da izbacivanje Crvene zvezde nije puka slučajnost, pa je Grk Kolovos povisio na 2:0 u 54. minutu meča.

Prava panika je nastala u redovima Zagrepčana!

Dominacija ekipe iz Moldavije se nastavila. Kakav meč za Šerif!

U 80. minutu pogodak ponovo postiže Traore, 3:0 za Šerif.

Rezultat kojim je završen meč čini se govori da Liga šampiona, ima još jednog sigurnog učesnika.

Susret Monaka i Šahtjora je doneo najneizvesniji meč. Na papiru, „utakmica bez favorita“ .

Ostao je tim Monaka maltene nepromenjen u ovoj sezoni.

Umesto Stevana Jovetića, stigao je holandski talenat Majron Boadu koji je meč počeo na klupi.

Šahtjor sa druge strane uvek neugodan i nepredvidiv, sa čak sedam Brazilaca u prvih 11.

Ubedljiva dominacija gostiju u prvom poluvremenu, čak 61% posed lopte, što je rezultiralo golom Pedrinja u 19. minutu, rezultat od 0:1 sa kojim se otišlo na poluvreme.

Početak drugog poluvremena obeležila je blaga ofanziva Monaka, uz nekoliko šuteva na gol ali bez uspeha.

Mladi Boadu je ušao u igru u 67. minutu, i imao fantastičnu priliku 20ak minuta kasnije, međutim fantastična reakcija golmana gostiju Trubina i Monako ostaje bez izjednačenja.

Na kraju pobeda Šahtjora, uz dragocenih 0:1 pred revanš meč u Ukrajini.