Ludilo na Ranijerijevom oproštaju: Fiorentina penalom u 104. minutu srušila Kaljari i ispratila Italijana u penziju

Klaudio Ranijeri vodio je poslednju utakmici u karijeri. Harizmatični Italijan odlučio je da se povuče iz fudbala i protiv Fiorentine je zadnji put kao trener vodio Kaljari.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

U prvom susretu 38. kola Serije A dva tima u kojima je 72-godišnji strateg ostavio dubok trag odigrala su izuzetno uzbudljiv duel koji je posle dramatične završnice i dva totalna perokreta od 85. minuta pripala gostima – 3:2.

Uoči same utakmice Ranijeri je dobio ovacije čitavog stadion, uključujući pristalice Fiorentine koju je kao trener vodio od 1993. do 1997 uz poruku:

Večna zahvalnost za velikog čoveka. Hvala, Mister!

Tim iz Firence je do pobede na gostovanju stigao pogotkom sa penala u 104. minutu i tako pokvario opoštajnu žurku Ranijerija.

Prethodno su dva tima priredila gledaocima na Sardiniji pravi spekakl za pamćenje uprkos tome što meč nije imao rezultatski značaj. Kaljari je obezbedio opstanak, Viola će igrati Ligu konferencija naredne sezone (najpre igrati i finale istog kroz šest dana).

Fiorentina je povela u 39. minutu golom Bonaventure, u finišu prvog poluvremena Lapadula je izjednačio, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Ipak, Kaljari je u nastavku meča zaigrao daleko bolje i incijativa se isplatila u 64. minutu kada je Deiola zatresao mrežu gostiju.

Napadao je domaći sastav, jurio preokret i do istog stigao pet minuta pre isteka regualrnog dela meča kada je Mutandva postigao gol za veliko slavlje svog tima.

Ipak, u 89. minutu usledio je hladan tuš kada je Viola izjednačila pogotkom Gonzalesa.

Priliku da postane junak imao je Lapadula u nadoknadi, ali mu je i drugi pogodak na meču poništen zbog milimetarskog ofsajda.

A onda, u dubokoj nadoknadi, po isteku prvobitnih pet minuta koliko je meč bio produžen Fiorentina je dobila penal koji je realizovala i u 114. minutu stigla do trijumfa, tako i pokvarila Ranijerijev oproštaj od fudbala.

Arrivederci Klaudio: Arhitekta najvećeg čuda u istoriji PL odsvirao kraj tamo gde je sve počelo!