Greške skupo koštale Mađare: Švajcarska pobedom počela EURO (VIDEO)

Švajcarska je savladala Mađarsku sa 3:1 u meču prvog kola grupe A Evropskog prvenstva. Alpska selekcija je bolje ušla u meč, rasterećenije od rivala i od starta je delovala samouverenije na terenu što je dokazala i kroz sam rezultat na kraju.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

U velikoj meri su greške poslednje linije odbrane koštale Mađare, jer su loše reakcije defanzivaca kumovala kod sva tri gola izabranika Murata Jakina, uz dobru partiju Petera Gulašija na golu selekcije Marka Rosija.

Inicijativa Švajcaraca isplatila se već u 12. minutu kada je Kvadvo Dua izašao pred Gulašija i rutinski ga matirao za vođstvo Švajcaraca.

Napadač Ludogoreca je uspešno izbegao ofsajd zamku, što je pokazala VAR provera, te je na drugom meču postigao prvenac za reprezentaciju.

Bili su u šoku mađarski reprezentativci posle rano primljenog gola, što je umalo iskoristio Vargas u 20. minutu. Švajcarski ofanzivac našao se u izglednoj prilici, ali je njegov pokušaj odbranio golman Mađarske.

Rosijevi puleni su polako uspevali da se oslobode pritiska rivala, pokušavali su prodorima po boku da dođu do prilike, ali bez većeg uspeha.

U 40. minutu Orban je imao priliku posle slobodnog udarca Soboslaija, ali nije uspeo kvalitetno da uputi udarac glavom i Zomer je lako intervenisao.

Usledio je brz odgovor Švajcarske koja je došla do novog pogotka.

U 45. minutu su kombinovali kroz sredinu, lopta je kružila ispred kaznenog prostora, odakle je Mikel Ebišer uputio veoma precizan udarac i duplirao prednost svog tima.

U nastavku se 20 minuta čekalo na veliko uzbuđenje. Šalai je u 64. minutu uputio veoma dobar centaršut sa levog boka, ali Varga nije najbolje reagovao i lopta je prošla pored stative švajcarskog gola.

Ipak, inicijativa Mađara se isplatila u 66. minutu. Šalai i Soboslai su kombinovali po levoj strani, kapiten Mađarske je uputio dobar centaršut na drugu stativu gde se odlično snašao Barnabaš Varga i poslao loptu iza leđa Zomera.

Krenuli su nakon toga još ofanzivnije Mađari, dok su Švajcarci pretili iz kontranapada. Takva strategija Jakinovih pulena se ispostavila kao pametna pošto su u sudijskoj nadoknadi došli do novog gola.

Bril Embolo je u četvrtom minutu sudijske nadoknade iskoristio još jednu kardinalnu grešku mađarskih defanzivaca na ispucavanje Jana Zomera i efekno savladao Gulašija lob udarcem.

Mađarska – Švajcarska 1:3

(Barnabaš Varga 66′ – Kvadvo Dua 12′, Mikel Ebišer 45′, Bril Embolo 93′)

Mađarska: Gulaši – Kerkez (od 79. Adam), Orban, Lang (od 46. Bola), Salai (od Dardai), Fijola – Šafer, Nagi (od 67. Klajnhesler) – Šalai, Soboslai, Varga

Švajcarska: Zomer – Šer, Akanđi, Rodrigez – Vidmer (od 68. Stergiju), Džaka, Frojler (od 86. Sijero), Ndoje (od 86. Rider) – Ebišer, Vargas (od 75. Embolo), Dua (od 68. Amduni)

Topić najavljuje moćnu Portugaliju: I dalje se kunu u “fudbalskog Boga”, Zvezda dobila naprednu verziju Bena za Ligu šampiona