Martinez spreman na svađu sa klubom zbog Argentine i Olimpijskih igara

Emilijano Martinez bio je jedan od najzaslužnijih za titulu svetskog prvaka koju je Argentina osvojila na prošlom Mundijalu, a da mu je plavo-beli dres ispred svega dokazao je namerom da se posvađa sa Aston Vilom ukoliko ga ne pusti na Olimpijske igre.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa.

Uvek sam stavljao reprezentaciju Argentine na prvo mesto, a ako budem morao da se borim sa svojim klubom, uradiću to“, rekao je Martinez argentinskim novinarima u Majamiju gde Argentinu očekuju dve prijateljske utakmice uoči Kupa Amerike.

“Najvažniji mi je Kup Amerike, pa Olimpijske igre. Moj san je da osvojim zlatnu medalju”, dodao je Martinez.

Kako je fudbalski turnir na Olimpijskim igrama pod okriljem FIFA, klubovi nisu u obavezi da puste svoje igrače.

Želja mi je da igram na Olimpijskim igrama, ali to ne zavisi samo od mene“, naveo je Martinez.

Golman Aston Vile sebe vidi kao jednog od trojice igrača preko 23 godine, koliko je dozvoljeno da jedna selekcija ima na Olimpijskim igrama.

Podsetimo, Olimpijski fudbalski turnir se održava od 24. jula do 9. avgusta, što je samo nedelju dana pre početka Premijer lige.