Jović ima ozbiljnu konkurenciju: Žiru i Leao ustrelili Vučicu, Milan na vrhu Serije A

Luka Jović danas je i zvanično predstavljen kao novo pojačanje Milana, međutim neće imati lak zadatak da se nametne Stefanu Pijoliju, jer Olivije Žiru igra kao u najboljim danima. Francuski golgeter i Rafael Leao utrelili su Vučicu pogotcima u devetom i 48. minutu.

Iskusni veteran je načeo domaći tim u večnom gradu sa bele tačke, nakon što je Ruben Loftus-Čik bio fauliran u kaznenom prostoru. Sudija posle VAR provere signalizirao najstrožu kaznu, a Žiru hladnokrvno pogodio za 0:1.

Nastavili su Rosoneri da diktiraju tempo, pletu mrežu oko protivničkog kaznenog a Kristijan Pulišić je u 22. minuu bio blizu da udvostruči prednost. Amerikanac je sjajno reagovao na centaršut Tea Ernandeza sa leve strane, samo da bi Rui Patrisio inerenisao na nestvaran način i održao svoj tim u igri.

Bledo izdanje ekipe Žozea Murinja dodatno je pojačala povreda Hasema Ouara, koji je u 31. minutu morao da napusti igru.

Ono što nije mogao Kristijan Pulišič, uspeo je  Rafael Leao u 51. minutu, kada je akrobatskim potezom pretvorio cenatršut Kalabrije u pogodak i tako udvostručio prednost ekipe sa San Sira.

Ekipa Stefana Piolija je u nastavku čuvala tu prednost, nije pomoglo Vučici ni to što je Fikajo Tomori pocrveneo u 61. minutu meča. Tek su u završnici Rimljani počeli da prete golu Majka Menjana, a Leonardo Spinacola uspeo da pogodi mrežu u četvrtom minutu nadoknade.

Ipak, njegov gol ispostaviće se samo kao utešni, a pobeda od 2:1 na Olimpiku još jedna injekcija samoozdanja za ekipu Milana, koja posle tri kola suvereno sedi na prvom mestu Serije A.

EKSKLUZIVNO ZA MUNDOBASKET: Registrujete se na ovom linku uz promo kod MSPORT, verifikujte svoj nalog i preuzmite fantastičan BONUS DOBRODOŠLICE u iznosu od 5.000 RSD i to POTPUNO BESPLATNO!