Na današnji dan: Aguerooooo

Pre 11 godina na današnji dan, Serhio Aguero postigao je jedan od najvažnijih golova u istoriji Premijer lige.

Argenitnac je u petom minutu nadoknade postigao gol koji je doneo Mančester sitiju titulu šampiona Engleske posle 44 godine.

Siti je pred poslednje kolo delio prvo mesto sa Mančester junajtedom, pošto su oba tima su imala po 86 bodova, ali je tim Roberta Mančinija imao superiornu gol razliku.

Građani su imali zicer u poslednjem kolu protiv ekipe KPR-a, međutim stvari su se zakomplikovale na Etihadu.

Zabaleta je pred kraj prvog poluvremena doveo svoju ekipu u vođstvo. Igrači Mančester sitija su se u svlačionici već pripremali za slavlje, ali je odmah nakon velikog odmora usledio hladan tuš.

Sise je izjednačio u 48. minutu utakmice, da bi Meki doneo potpuni preokret i 66. minutu. U međuvremenu su Rendžersi zaradili crveni karton, ali su uspeli da sačuvaju prednost, sve do 92. minuta.

Džeko je tada glavom postigao izjednačujući pogodak, a onda pojurio ka centru. Crveni đavoli su već završili svoj posao protiv Sanderlenda (0:1) i čekali konačan ishod Sitijeve utakmice, ali su ostali razočarani kada su začuli pravu “eksploziju” na komšijskom Etihadu.

Ostao je još minut do kraja. Igrači KPR-a su odmah izgubili posed, a lopta je došla do Balotelija, koji je odmah produžio do Aguera. Argentinac je fintom izbacio jednog igrača “policajaca” i pogodio za totalni delirijum i slavlje na trbinama.

Tokom aktuelne sezone Mančester siti je na putu da osvoji čak šestu titulu od te 2012. godine.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!