Na današnji dan: Minhenska noć koja je prethodila onoj kada se "nebo otvorilo" (VIDEO)

Pre tačno 32 godine Crvena zvezda je u Minhenu ostvarila jednu od najvažnijih pobeda u svojoj istoriji, Bajern je savladan sa 1:2, u prvom meču polufinala tadašnjeg Kupa evropskih šampiona.

Pred 64 hiljade gledalaca na Olimpijskom stadionu u Minhenu izabranici Ljupka Petrovića demonstrirali su dobar fudbal i napravili ključan korak ka finalu.

Volfart je u 24. minutu doveo domaći tim u prednost, ali to nije poremetilo igrače Crvene zvezde koji su na samom kraju prvog dela igre izveli kontranapad kao iz udžbenika.

Prosinečki je izbacio u prostor Binića, koji se stuštio ka golu rivala, sa desne strane proigrao Pančeva na drugoj stativi, koji je zatresao mrežu Bajerna.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Dobra igra po povratku sa pauze rezultirala je novim golom Zvezde, ovoga puta u 75. minutu Pančev je proigrao Savićevića koji je istrčao kontru, uputio rezantan udarac ka daljem uglu gola Bajerna i tako rutinski matirao protivničkog čuvara mreže.

Imali su crveno-beli još veoma izglednih prilika da postignu pogodak, ali do kraja nije bilo promene rezultata.

Za Bajern su igrali Auman, Rojter, Fligler, Koler, Augentaler, Efenberg, Bender (od 77. Štrunc), Švabl, Volfart, Ton (od 77. Cige), Laudrup.

Za Zvezdu su igrali Stojanović, Radinović, Marović, Jugović, Belodedić, Najdoski, Prosinečki, Mihajlović (od 86. Stošić), Pančev, Savićević, Binić (od 89. Tošić).