Nemanja Maksimović zaustavio Barselonu (VIDEO)

Barselona je stigla u predgrađe Madrida kao prvak Španije i apsolutni favorit, ali je naišla  na tvrd orah i odmah doživela kiks u prvom kolu Lalige. Hetafe je osvojio herojski bod na krilima sjajnog Nemanje Maksimovića0:0.

Reprezentativac Srbije je odigrao sjajan meč, bio kao pčela na sredini terena i radio apsolutno sve kako bi zaustavio navalu katalonskog kluba, koja jeste pretila, ali nije uspela ništa konkretno da uradi.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije

Nema sumnje da je Maksimović zaslužio epitet najboljeg aktera meča i pokazao kako može da se nosi sa Barselonom.

Još jedan Srbin je odigrao poluvreme za Hetafe, ali je zbog povrede morao da izađe na početku drugog dela. Reč je o Stefanu Mitroviću, momku koji je bio sasvim dobar u prvom delu igre i vodio je veliku bitku sa Robertom Levandovskim, ali je na kraju na štakama izašao sa stadiona.

Hetafe je od 57. minuta igrao sa igračem manje, jer je Mata dobio drugi žuti i tako završio utakmicu pre vremena. Kulminacija se dogodila u finišu susreta, u nadoknadi od čak 16 minuta. Sudija Grado je gledao VAR, ali nije svirao jedanaesterac za Barselonu, iako je Arauho oboren u šesnaestercu. U začetku te akcije jedan igrač Barselone igrao je rukom.