Romantičari pobedom zaokružili bajnu jesen, tereni pravili probleme širom Srbije

OFK Beograd je trijumfalno završio prvi deo sezone. Romantičari su na Karaburmi u derbiju kola savladali Dubočicu 1:0.

Strelac odlučujućeg pogotka bio je Dejan Georgijević u 29. minutu. Kombinovali su gosti ispred kaznenog prostora OFK Beograda, ali su izgubili loptu, usledila je brza tranzicija na protivničku polovinu, a egzekutor je bio bivši napadač Partizana.

Ekipa Sime Krunića je tako zaokružila sjajnu jesen i došla do 17 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Inđiju.

U istom terminu su odigrani još četiri utakmice u lošim uslovima za igru. U Smederevu nije bilo golova u duelu između domaće ekipe i užičke Slobode.

Mladost GAT je minimalnim rezultatom savladala Mačvu, zahvaljujući Bjelošu.

Inđija je došla do važne pobede protiv Vršca na svom terenu. Zeleno-bele je do pobede vodio Slaviša Stojanović sa dva gola, a utešni pogodak za goste delo je Uroša Čejića.

Metalac je došao do bitnih bodova u borbi za plej-of. Gornjomilanovčani su slavili na gostovanju Radničkom iz Sremske Mitrovice, a jedini pogodak je postigao Igor Maksimović u 85. minutu.