Partizan se probudio iz danskog košmara - Belić "glumio" Natha, crno-beli preskočili Javor

Partizan nije pao na testu u domaćem šampionatu, pošto se podigao posle poraza u Danskoj i srušio je Javor na svom terenu 3:1.

Bio je ovo težak zadatak za izabranike Igora Duljaj da se vrate na pravi kolosek posle sve što se dešavalo u prethodna tri dana. Ima prostora da igra Parnog valjka bude još tečnija, vidljivo je da ima boljitka, ali proces će morati da se ubrza koliko god je moguće, jer sledi revanš, gde su maltene prežaljeni i može rasterećenije da se odigra, a blizu je i “večiti” derbi.

Čekao je Javor crno-bele u defanzivnom bloku i vrebao je svoju priliku iz kontri. Malo sporije je krenuo Partizan, možda malo i dalje pod utiskom poraza u Danskoj, a na prvu pravu šansu se čekalo do osmog minuta.

Manojloviću je prvo pripretio Kalulu na pas Natha, a dvadesetak sekundi kasnije posle oduzete lopte Kanutea, Menig se solo prodorom izborio za šansu, ali je i on šutirao direktno u golmana Javora.

Dva minuta kasnije opet je Manojlović bio na iskušenju. Saničanin je bio najviši u skoku posle kornera, ali je odlično odreagovao mladi čuvar mreže.

partizan-mateus saldanja
(Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Imao je Partizan inicijativu, ali je falilo malo kreacije i bolje kretnje u ofanzivnom delu. Dobro se branio Javor sve do 22. minuta. Lepo je Belić promenio stranu, Menig prihvata loptu i sa ivice šesnaesterca pogađa dalji ugao. Dva minuta posle toga pripretio je i Saldanja iz okreta, ali pravo u Manojlovića.

Javor se posle primljenog gola malo posvetio i ofanzivi, te se iz toga rodila dobra šansa iz slobodnog udarca. Gađao je Nemanja Miletić sa oko 20 metara, ali u spoljni deo mreže.

Nespretna reakcija Kanutea mogla je skupo da košta Partizan. Izgubio je loptu visoki vezista na centru terena, razvili su gosti kontru, gde je u prostor izbačen Kembel, koji driblingom izbacuje Ilića, ali ga je sustigao Stojković i blokom je pomogao Jovanoviću da spreči pogodak.

Pokazao je Javor da i te kako ima šta da pokaže u napadu, Gigić je mučio Ilića prilikom svakog skoka, dok su Tanko i Kembel brzinom terali bekove Partizana da stalno budu na oprezu.

Crno-beli su došli do drugog pogotka preko Saldanje, ali je on poništen zbog milimetarskog ofsajda. Malo posle toga – Jovanović spašava Partizan. Tanko je centrirao sa desne strane, loše je bila postavljena odbrana domaće ekipe, Gojković je neometan šutirao, ali je golman Parnog valjka sjajno odreagovao.

Ilić je propustio najbolju šansu u prvom delu da duplira prednost. Odbila se lopta do Kalulua posle kornera, on je vratio iz prve na pet metara i posle duela stigla do štopera Partizana, koji sa tri metara šutira pored gola.

Javor je izjednačio u 49. minutu fantastičnim pogotkom Dolmagića. Vukao je desni bek gostiju loptu, Menig ga je pasivno pratio, što je Dolmagić iskoristio i udarcem sa 20 metara pogodio mrežu Partizana.

Krenuli su izabramici Igora Duljaja po novo vođstvo i bili su veoma blizu u 56. minutu. Centrirao je Antić, lopta je preletela Miletića, a Kalulu je raspalio volej i zatresao stativu.

Ipak, minut posle toga inicijativa se isplatila. Natho je u svom maniru provukao loptu do Aranđela Stojkovića koji rešava zicer situaciju i donosi novu prednost Partizanu.

Trudio se Saldanja da dođe do gola, bio je i sebičan u nekim situacijama, ali je uspeo da se upiše u strelce. Pre postignutog gola mu je Manojlović osujetio pokušaj iskosa, međutim u narednoj akciji nije bilo spasa. Belić je oduzeo po ko zna koju loptu na meču, izbacio je Brazilca u prostor između dva štopera, Saldanja je zaobišao golmana i zatresao mrežu.

Mogao je Partizan i do četvrtog gola. Menig je karakterističnim prodorom ušao u sredinu, gađao opet dalji ugao, ali je pogodio prečku. U nastavku akcije Saldanja je izblokiran, iako je mogao da odigra povratnu na 16 metara gde su bila usamljena dva saigrača.

partizan

Gosti se pokušavali da umanje prednost i bili su jako blizu preko Bajerea. Izdržao je duel sa Saničaninom, izašao je sa leve strane sam na Jovanovića, odlučio se na asistenciju, ali se Antić stvorio u poslednjem momentu i otklonio opasnost.

Time su pale sve nade Javora da može makar do minimalnog poraza, dok je Partizan došao do važne pobede i iskoristio kiks “večitog” rivala.

Partizan – Javor 3:1 (1:0)

Tok meča:

85. minut – Ostali smo vam dužni majstoriju Saldanje. Evo je:

80. minut – Još dve izmene je izvršio Duljaj. Uveo je Mateju Stjepanovića i Nemanju Trifunovića, a izveo iz igre Kvinsija Meniga i Kristijana Belića.

76. minut – Prečka za crno-bele! Sjajno je povukao Menig ponovo, gađao je suprotan ugao sa leve strane, ali je pogodio okvir gola!

69. minut – GOOOOL za Partizan – Konačno se upisao i Mateus Saldanja. Poništen mu je bio gol u prvom poluvremenu, ali sada nije. Brazilac je “biciklicom” prevario golmana Javora i pogodio praznu mrežu. Svemu je prethodio sjajan pas Kristijana Belića.

68. minut – Nastavili su crno-beli sa visokim intenzitetom igre. Žele po svaku cenu da dođu i do trećeg gola i tako zatvore utakmicu kako im se ne bi desila situacija sa početka drugog poluvremena. Antić je imao dobar pokušaj nakon slobodnog udarca kada je loptu poslao tik iznad prečke.

59. minut – Izvršio je trener Duljaj trostruku izmenu. Na teren je poslao Ksandera Severinu, debitanta Gajasa Zahida i Aleksandar Šćekić, a izlaze Frank Kanute, Bibars Natho i Aldo Kalulu.

58. minut – GOOOOL za Partizan! Isplatila se inicijativa crno-belih. Opet je Natho poslao loptu “koja ima oči” iza leđa odbrane Javora gde se našao Aranđel Stojković koji je pogodio mrežu Manojlovića.

57. minut – Kakva šansa za crno-bele! Dodao je Saničanin loptu do Kalulua koji je divno šutirao, ali je lopta pogodila samo stativu!

55. minut – Prvi put je Siniša Saničanin starter za Partizan ove sezone i oprobao je šut sa distance. Ostavili su mu igrači Javora puno prostora, ali je lopta otišla iznad gola.

48. minut – GOOOOL za Javor! Neverovatan gol za Ivanjčane. Dolmagić je povukao loptu sa levog boka u sredinu, pratio ga je Menig koji je odustao, a igrač Javora odapeo pravu strelu i pogodio mrežu Jovanovića.

partizan-javor-aldo kalulu

Kraj prvog poluvremena – Mogli su crno-beli da dupliraju vođstvo na isteku prvog dela igre. Kalulu je makazicama vratio loptu na peterac, Menig i Saldanja su zasmetali jedan drugom, a potom je mladi Mihajlo Ilić promašio gol iz izgledne pozicije.

42. minut – Čuva Jovanović domaći tim. Centrirao je Ibrahim Tanko sa desne strane, pronašao je Gojkovića koji je sjajno šutirao, ali je još bolje reagovao čuvar mreže crno-belih koji je spasio siguran pogodak.

40. minut – Poništen gol Partizana! “Prozvali” smo Saldanju koji se upisao u listu strelaca. Natho je sjajno proigrao Brazilca koji se iz teške pozicije odlično snašao noseći na leđima defanzivca Javora. Ipak, VAR soba je signalizirala ofsajd…

37. minut – Vrlo je zapažen Brazilac u napadu Partizana. Nažalost, u dobroj situaciji tri na četiri nije proigrao nekog od saigrača već je odlučio da šutira i to loše – daleko preko gola.

30. minut – Neoprezan je bio Mateus Saldanja koji je napravio faul nad Manojlovićem kojeg je pokušao da obiđe, ali ga je nošen inercijom pokupio u pokušaju da stigne dugu loptu Antića.

24. minut – Dobra šansa za crno-bele. Mogao je Belić i bolje da reaguje na dobru loptu Natha. Stigla je lopta do Saldanje koji nije mogao bolje da šutira iz te situacije. Golman Javora je uhvatio loptu lagano.

22. minut – GOOOOL – Vodi Partizan! Sjajna akcija, Kristijan Belić je lepo promenio stranu, Kvinsi Menig je ušao unutra sa leve strane i pogodio dalji ugao. Bio je nemoćan Manojlović.

17. minut – Domaći tim ima inicijativu i pokušava već na startu meča da slomi otpor Javora. Za sada mu ne ide najbolje pošto su gosti u klasičnom bunkeru i čekaju šansu iz kontranapada preko brzonogih Kembela i Gigića.

10. minut – Još jedna dobra prilika za crno-bele. Siniša Saničanin je zahvatio loptu glavom nakon kornera, ali ponovo je golman Javora dobro reagovao i spasio siguran gol.

fk javor-manojlović

8. minut – Evo i Partizana. Aldo Kalulu je dobio dobru loptu, ali je slabo šutirao. Samo u naručje Manojlovića koji nije imao puno posla. Nadovezala se na to i prilika Meniga koji je takođe šutirao samo u golmana Javora.

6. minut – Prva ozbiljnija prilika za Javor. Gigić je bio u veoma izglednoj poziciji, šutirao je pored gola, a bio je i ofsajd u toj situaciji.

1. minut – Slaba poseta navijača u Humskoj gde se okupilo tek nekoliko stotina ljudi. Sigurno je na to uticao slab rezultat iz Danske (poraz od 5:0), kao i bojkot najvatrenijih navijača koji su protiv uprave crno-belih.

Pre meča:

19.20 – Glavni sudija na meču u Humskoj biće Nenad Minaković.

19.10 – Sa druge strane njegov kolega sa klupe Javora, Radovan Ćurčić će u startnih 11 računati na: Manojlovića – Dolmagića, Kopitovića, Skoka, Miletića – Dukurea, Petrovića – Kembela, Gojkovića, Tanka – Gigića.

19.00 – Trener Partizana Igor Duljaj se odlučio na sledeću startnu postavu: Jovanović – Stojković, Ilić, Saničanin, Antić – Belić, Kanute – Kalulu, Natho, Menig – Saldanja.

EKSKLUZIVNO ZA MUNDOBASKET: Registrujete se na ovom linku uz promo kod MSPORT, verifikujte svoj nalog i preuzmite fantastičan BONUS DOBRODOŠLICE u iznosu od 5.000 RSD i to POTPUNO BESPLATNO!