Union Berlin preokretom do pobede nad Lajpcigom

1
Union Berlin preokretom slavio protiv Lajpciga! FOTO: FK UNION BERLIN

Red Bul Lajpcig je na svom terenu dočekao ekipu Union Berlina u okviru 20. kola Bundeslige i bio poražen rezultatom 2:1.

Domaći fudbaleri bolje su startovali ovaj meč.

Nije bilo puno prilika, a prvu na meču iskoristili su igrači Marka Rozea u 24. minutu susreta.

Henrihs je pokupio pas Andrea Silve i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu za 1:0 u korist Lajpciga.

Do kraja prvog dela igre nije bilo više prilika.

Drugo poluvreme je krenulo baš kao i prvo nešto sporijim tempom igre.

Ipak, ovoga puta prvi do gola su stigli gosti. Haberer je pronašao prostor za šut unutar kaznenog prostora rivala i uputio precizan udarac za izjednačenje.

Union Berlin nije ovde stao već je nastavio sa napadima.

Da se upornost isplati svedoči činjenica da je u 72. minutu gostijući tim dobio penal, koji je rutinski iskoristio Knohe za 2:1 i potpuni preokret.

Uzvratio je Lajpcig preko Pulsena u 78. minutu pogotkom, ali je isti bio poništen nakon intervencije VAR-a usled ofsajda.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i gosti iz Berlina upisali su bitna tri boda za nastavak borbe za titulu.

Union Berlin je nakon ove pobede na drugom mestu Bundeslige sa bodom manje od vodećeg Bajerna, dok je Lajpcig pao na peto mesto sa 36 osvojenih bodova.