SARI I SERGEJ DOBITNA KOMBINACIJA: Srbin srušio Empoli, pogodio Đuričić, Inter ne da tron!

Dolaskom Mauricija Sarija na klupu Lacija utisak je da će naš Sergej Milinković Savić dodatno da napreduje i profitira. Da je tako, bilo je jasno već danas kada je Srbina maltene sam srušio Empoli – 3:1!

Interesantno je da je Lacio zapravo prvi primio gol. Zatresla se mreža Rimljana nakon šuta Filipa Bandinelija u četvrtom minutu.

Samo 120 sekundi kasnije Sergej je postigao gol. Odličnu loptu mu je poslao povratnik u Lacio Felipe Anderson, a naš fudbaler je vrlo precizno gađao.

Bio je reprezentativac Srbije u centru pažnje i u 32. minutu. Sergej je sjajno uočio Manuela Lacarija koji je ostavio u prašini dvojicu rivala i doneo prednost Laciju.

Potpunu glupost je napravio golman Empolija Gugljelmo Vikario koji je napravio vrlo nesmotren i neoprezan penal.

Odgovornost je preuzeo Ćiro Imobile koji u takvim situacijama obično ne greši. Nije drugo poluvreme bilo ni izbliza zanimljivo kao prvo, pa je sa 3:1 i okončan meč.

mauricio sari-fk fiorentina
Deluje da će Sergej značajno napredovati pod Sarijem (PHOTO: Enrico Locci/Getty Images)

Vrlo zanimljivo je bilo u duelu Sasuola i Verone koji je završen pobedom “nero-verda” od 3:2.

Kao i Sergej i naš Filip Đuričić je danas upisao asistenciju i gol. Prvo je asistirao Đakomu Raspadoriju u 45. minutu da bi se potom i sam upisao u listu strelaca u 51. minutu.

Bio je Sasuolu olakšan posao isključenjem Miguela Velosa u finišu prvog dela igre nakon što je u kratkom roku dobio dva žuta kartona.

I naš Darko Lazović je danas zabeležio asistenciju i to Matei Zakanjiju koji je postigao dva gola. Prvi je stigao sa penala u 71. minutu, a drugi u 90.

Između dva gola Verone umetnuo se, na kraju se ispostavilo, pobednički gol koji je delo Hameda Traorea.

Mnogi su unapred otpisali Inter nakon prodaje Hakimija i Lukakua, ali je šampiona pobedom nad Đenovom od čak 4:0 poručio da neće tako lako dati tron.

arturo vidal-inter-juventus-operacija-odlazak-oporavak
Vidal je bio strelac za Inter! (FOTO: Guliver Images)

Briljirala su pojačanja Hakan Čalhanoglu i Edin Džeko sa po jednim golom. Prvi je bio precizan u 14. minutu baš na asistenciju vremešnog napadača koji je i sam upisao prvenac u novom klubu u samom finišu utakmice.

Đenovu je načeo Milan Škrinjar u šestom minutu. Interu je u prvom poluvremenu poništen i gol Ivana Perišića zbog ofsajda, ali je to ispravio Arturo Vidal u 74. minutu.

Fudbaleri Atalante su u poslednjem meču dana savladali Torino – 2:1. Povela je “boginja provincije” preko Luisa Mjurijela u šestom minutu, da bi neuništivi Andrea Beloti u 79. minutu izjednačio. Mladi napadač Roberto Pikoli je u samom finišu utakmice postavio konačan rezultat.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

STANKOVIĆ: Samo da završimo ovu “letnju ligu”!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Marko Ždero: Pritisak javnosti i medija da se osvoji zlato je bio preveliki!