Severna Irska osetila moć Crvene furije, Španci petardom najavili pohod na evropski tron

Selektor Luis de La Fuente zadovoljno trlja ruke nakon predstave koju su njegovi izabranici pružili u okviru generalne probe pred početak Evropskog prvenstva.

Španija je na “Son Moiks” stadionu deklasirala Severnu Irsku rezultatom 5:1 i u velikom stilu najavila učešće na predstojećem prestižnom takmičenju Starog kontinenta.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Rano vođstvo gostujućeg tima samo je razljutilo Crvenu furiju. Već posle 120 sekundi igre zatresla se mreža Španaca. Bojd-Mans je perfektno izveo slobodan udarac, a Danijel Balard je nadskočio svoje čuvare i sa oko 10 metara udaljenosti udarcem glavom pošalje loptu u gol.

Evidentno je da su domaći odmah krenuli u totalnu ofanzivu. Naćo Fernandez je uposlio Pedrija, a mladi as je prosuo malo magije na stadionu u Majorci. Milimetarski preciznim projektilom poravnao je na 1:1.

Preokret je režiran samo šest minuta kasnije. Prekaljeni bek Sevilje, Hesus Navas, uputio je centaršut na sebi svojstven način, a Alvaro Morata je već zagospodario kaznenim prostorom i loptu prosledio u mrežu.
Isplivao je na videlo suvi kvalitet domaćina, a svaka greška Severne Irske kažnjena je na surov način do kraja prvog poluvremena.

Pedri je pogodio za 3:1, a za poker se u 35. minutu postarao Fabijan Ruiz.

Konačan rezultat nakon tačno sat vremena igre postavio je as Real Sosijedada, Mikel Ojarzabal, koji je sjajnu akciju krunisao pogotkom.