Seviljski berberin "osakatio" goste iz San Sebastijana - godine Ramosu ne mogu ništa

Sevilja i Real Sosijedad otvorili su današnji program La Lige. Videli smo odličan meč pun golova, ali i pobedu Sevilje (3:2) pred svojim navijačima na krilima En Nesirija i Serhija Ramosa.

Silovito su meč otvorili domaći igrači. Isak Romero predvodio je napad Sevilje, ali je u nekoliko navrata bio neprecizan.

Međutim, to nije bio slučaj sa En Nesirijem koji je u 11. minutu susreta bio na pravom mestu i posle odbitna poslao loptu u mrežu rivala.

Posle samo dva minuta reprezentativac Maroka se ponovo upisao u listu strelaca. Odličnu akciju krunisao je snažnim udarcem unutar kaznenog za velikih 2:0.

Usledio je nešto mirniji period igre bez puno prilika na obe strane, sve do poslednjim minuta prvog poluvremena.

Ramos je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, zbog čega je sudija dosudio penal za Real Sosijedad. Lopti je prišao Andre Silva i pogodio za konačni rezultat prvog poluvremena (2:1).

Uspešno je Sevilja kontrolisala posed i tempo meča čime je održavala rivala na sigurnom odstojanju. Prelomni trenutak na meču viđen je u 66. minutu.

Posle kornera trajala je opsada gola Sosijedada, da bi na kraju posle centaršuta najviši u skoku bio Ramos koji je glavom iz teške pozicije pogodio za 3:1 i tako rešio pitanje pobednika.

Utešni pogodak za goste postigao je Brais Mendez u nadoknadi meča za konačnih 3:2.

Nije uspeo tim iz San Sebastijana da se vrati rezultatski meč, zbog čega su tri boda pripala Sevilji.

Real Sosijedad je trenutno sedmi na tabeli sa 40 bodova, dok je Sevilja 14. sa 27 osvojenih bodova.