Od očaja do sjaja: Ukrajina srušila Slovačku i napravila haos u grupi

Fudbaleri Slovačke imali su priliku da se plasiraju u osminu finala Evropskog prvenstva pobedom protiv Ukrajine. Iako su bili blizu od ostvare zacrtani cilj Ukrajinci su uspeli da preokrenu rezultat (1:2) i naprave totalni haos u grupi E.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa.

Početak meča bio je ujednačen. Nijedna od ekipa nije uspela da napravi izgledne prilike za gol, ali su prvi ritam uhvatili Slovaci.

U 11. minutu Trubin je zagrejao rukavice. Prvo je zaustavio šut Haraslina, a potom i Šranca koji je šutirao sa samo nekoliko metara od gola.

Inicijativa Slovaka nastavila se u daljem toku meča za šta su nagrađeni pogotkom u 17. minutu susreta. Odličnu akciju iz auta krunisao je Šranc na asistenciju Haraslina za vođstvo od 1:0.

U poslednjih 15 minuta prvog poluvremena usledila je ofanziva Ukrajine. Prvo je pripretio Dovbik iz neposredne blizine, ali je njego udarac izblokirao Pekarik, da bi najbolju priliku za gol Ukrajinci imali u 34. minutu kada je Timčuk pogodio stativu.

Dva minuta kasnije pripretio je Mudrik, ali je u sitaciji jedan na jedan sa Dubravkom, kao bolji izašao golman Slovačke.

Pripretio je Zinčenko iz slobodnog udarca, ali je na visini zadatka bio Dubravka, da bi Haraslin pripretio na drugoj strani, međutim Trubin je dobro regovao.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Ofanziva Ukrajinaca se prenela i na drugi deo igre, za šta su nagrađeni pogotkom. Mudrik je povukao kontru i uposlio Dovbika koji je prosledio loptu do Zinčenka, a ovaj progirao Šaparenka koji je rutinski pogodio sa peterca za 1:1.

Totano se promenio odnos snaga na terenu u odnosu na prvo poluvreme. Potpunu kontrolu imali su Ukrajinci, dok su Slovaci više bili skoncentrisani na odbranu svog gola.

Kako to obično biva usledila je kazna za defanzivni pristup. Šaparenko je poslao odličnu dugu loptu i proigrao Jaremčuka koji je majstorski prosledio loptu pored Dubravke za preokret na meču i vođstvo Ukrajinaca.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i tri boda su pripala Ukrajincima.

Posle današnjeg meča nastala je prava pometnja u grupi E. Trenutno po tri boda imaju Rumunija, Ukrajina i Slovačka, dok je jedina ekipa bez bodova Belgija, a i dalje postoje šanse da se bilo koji od ovih timova nađe u nokaut fazi takmičenja.

Prvu priliku za iskorak imaće Rumunija koja sutra igra proti Belgije (21:00).