Španija se poigrala sa Kiprom, Austrija ostavila Šveđanima samo teoriju za EP

Odigrane su večeras poslednje septembarske utakmice u kvalifikacijama za naredno Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. Najveći utisak je svakako ostavila ubedljiva pobeda Španije nad Kiprom od 6:0, kao i lagan trijumf Austrije nad Švedskom – 3:1.

Šta reći o utakmici u kojoj je Španija ostavila nemoćne Kiprane na tek jednom jedinom udarcu na gol za preko 90 minuta fudbala?

Od prvog do poslednjeg minuta se na terenu pitala samo Crvena furija i Kiprani su srećni što nisu primili još neki gol. A mogli su.

Ponajviše ih je uništio Feran Tores sa dva pogotka, Neko Vilijams i Dani Karvahal su zabeležili po dve asistencije dok je dobar bio i Hoselu sa golom i asistencijom.

Utisak je ostavio i Lamine Jamal koji se sa 16 godina sve ozbiljnije nameće i nema sumnje da Barselona ima još jedno čudo od deteta u ekipi. Čudo na koje i Španija može da se osloni sigurno deceniju i po, ukoliko se pravilno bude razvijalo.

Impresivna je večeras bila i Austrija. Četa veoma osporavanog Ralfa Rangnika je neočekivano lako nadigrala Švedsku sa 3:1 i praktično joj ostavila samo teoriju kada je u pitanju plasman na Evropsko prvenstvo.

U roku od 13 minuta je Austrija rešila pitanje pobednika. Najpre se u listu strelaca upisao Mičel Gregorič u 53. minutu da bi samo 180 sekundi kasnije Marko Arnautović duplirao vođstvo.

Tačku na pobedu Austrije je stavio baš napadač Intera i to golom iz penala u 69. minutu, da bi konačan rezultat meča postavio Emil Holm u 90. minutu.

Posle septembarskog ciklusa u grupi F Belgija i Austrija imaju po 13 bodova nakon pet kola, dok je Švedska treća sa šest bodova.

Preostalo je još da pomenute tri selekcije odigraju po četiri utakmice. Jasno je da će Austrija i Belgija sa po još jednom pobedom i matematički izbaciti Šveđane iz igre za Nemačku.

Da notiramo i da je Švajcarska posle iznenađujućeg remija sa selekcijom tkz. Kosova (2:2) nadigrala nejaku Andoru sa 3:0, dok je Norveška upisala tri boda protiv uporne Gruzije – 2:1.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.