Interova muka u gostima, Maldini jedan od heroja Specije

Fudbaleri Specije pobedili su večeras na svom terenu milanski Inter sa 2:1, u utakmici 26. kola italijanske Serije A.

Inter je u 14. minutu imao priliku da povede, ali je udarac Lautara Martinesa sa penala odbranio golman domaće ekipe Bartlomej Drongovski.

Do prednosti je u 55. minutu došla Specija, a u strelce se upisao Danijel Maldini, sin legendarnog kapitena Milana Paola Maldinija.

Gosti su izjednačili u 83. minutu, nakon što je sa “bele tačke” bio siguran Romelu Lukaku, da bi pobedu Speciji sa penala doneo M’Bala Nzola u 87. minutu.

Inter na drugom mestu ima 50 bodova i za vodećim Napolijem, koji ima utakmicu manje, zaostaje 15 bodova. Ovo je treći uzastopni meč bez pobede fudbalera Simonea Inzagija na gostovanjima

Specija je prekinula seriju od sedam vezanih mečeva bez pobede i došla do drugog trijumfa ove godine.

Na tabeli Serije A Specija zauzima 17. mesto sa 24 boda.

Sledeći meč Inter igra na svom terenu protiv Juventusa, a Specija gostuje Sasuolu.