ITALIJANI OSTALI BEZ DIREKTNOG PLASMANA: Poker Švajcarske za Mundijal!

Fudbaleri reprezentacije Italije remizirali su sa Severnom Irskom u Belfastu i tako ostali bez direktnog plasmana na Mundijal. Sa druge strane razigrani Švajcarci su ubedljivo slavili protiv Bugarske sa 4:0 za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Aktuelni šampion Evrope preko baraža mora do vize za Katar.

Prava drama se odigrala u grupi C, gde su se za direktan plasman borile Italija i Švajcarska. Azuri su gostovali Severnoj Irskoj, dok je Švajcarska u Lucernu dočekala Bugarsku. Na kraju se radovali Švajcarci koji su slavili sa 4:0, dok će evrpski prvrak morati u baraž.

Poslednje kolo su obe ekipe dočekale sa izjednačenim brojem bodova (15), ali Italijani su imali bolju razliku za dva pogotka.

Nije bilo pogodaka ni u Belfastu ni u Lucernu posle prvih 45 minuta igre, pa prilikom tog rezultata Italija je bila bliža vizi za Katar. Situacija se promenila u 48. minutu kada je Noa Okafor doveo Švajcarce do vođstva, da bi devet minuta kasnije Ruben Vargas pogodio za 2:0.

Dva puta su u nastavku Svajcarci “tresli” mrežu Bugarske, ali je VAR reagovao u oba navrata i poništio pogodak. Ipak, u 72. minutu Sedrik Iten je povisio prednost na 3:0, da bi tačku na meč stavio Remo Frojler u sudijskoj nadoknati vremena , kada je pogodio za 4:0.

Italijani iako su konstantno napadali poslednju liniju Severne Irske, nisu uspeli da zabeleže pobedu. Šta više, na kraju umalo Severna Irska nije došla do pobede, kada se Đanluiđi Donaruma spetljao na ivici šesnaesterca, a lopta je stigla do Konora Vašingtona, koji se našao u gol-šansi. Ipak u poslednjem trenutku je reagovao jedan od defanzivaca Italije na gol-liniji.

Švajcarska je “cementirala” prvo mesto u grupi sa 18 bodova, dva više od Italije. Izgleda da promašeni penali tek sada dolaze na naplatu, pošto je Žoržinjo u oba navrata protiv Švajcaraca promašio jedanaesterac, pa je više nego očigledno da ih je koštao direktnog plasmana.

Ovo će biti 12. nastup Švajcarcima na svetskim prvenstvima, a najdalje su stigli do četvrtfinala, poslednji put 1954. godine.

Standings provided by SofaScore LiveScore

TEORIJA NIJE ISTO ŠTO I PRAKSA: Engleska kao 1964. godine, rastavljen San Marino i overena viza za Katar!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ivica Iliev: Piksi nas edukuje, vraća veru i pobeđuje! | Meridian Sport Fokus podcast EP29