Tadić stavio tačku na pobedu Fenera, Osijek čašćen "petardom"

Fenerbahče za koji nastupa Dušan Tadić napravio je veliki korak ka plej-ofu Lige konferencija pobedom 3:1 nad Mariborom.

Gosti iz Slovenije izdržali su napade turskog sastava do 59. minuta kada je Rodrigo Bekao postigao prvi pogodak an meču.

Irfan Kaveči je tri minut kasnije povisio na 2:0, da bi Mark Štrajnat u 72. minutu vratio nadu Mariboru u preokret.

Ipak, Tadić je u nadoknadi vremena pogotkom iz jedanaesterca stavio tačku na meč.

Pobednik ovog dvomeča u plej-ofu će se za grupnu fazu Lige konferencije boriti protiv boljeg iz dvomeča Tvente (Holandija) – Riga (Letonija). Holanđani su u Enšedeu u prvom meču slavili sa 2:0.

Osijek je doživeo težak poraz od Adane 5:1. Turski sastav praktično je završio posao u prvom meču i za plasman u grupnu fazu LK boriće se sa pobednikom dvomeča Olimpijakos – Genk.

Rijeka je savladala klub sa Farskih ostrva B36 3:1. Domaćin je pomalo neočekivano poveo u 33. minutu, ali su Janković u 41. Goda u 38. i Radeljić u 89. minutu doneli preokret i pobedu hrvatskom timu.

Ukoliko Rijeka opravda ulogu favorita u revanšu za plasman u LK igraće protiv Lila.