Mirovale mreže u Bačkoj Topoli, bedem Brđana nerešiva enigma za TSC

Prilikom kreiranja rasporeda uoči sezone za 29. rundu elitnog ranga srpskog fudbala zakazan je derbi između TSC i Čukaričkog. Susret dva predstavnika naše zemlje na evropskoj sceni tokom tekuće takmičarske godine odigran je u Bačkoj Topoli, a posle skoro 100 minuta nadmetanja pobednika, ali ni golova nije bilo – 0:0.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.

Najmanje popularan rezultat u određenoj dozi razočarao je neutralne ljubitelje domaćeg fudbala, s obzirom da se mnogo više očekivalo od derbija kola.

Čukarički je izgledao za nijansu konkretnije od rivala u uvodnim minutima susreta. Oprezno, na momente i više nego potrebno, ponašali su se akteri sa obe strane. Lavovska borba nije izostala ni u jednom trenutku, ali direktne igre i konkretnosti u završnici nedostajalo je gotovo celim tokom okršaja.

Prvi su zapretili domaći, kada je neumorni Ifet Đakovac testirao mladog Filipa Samurovića. Nekadašnji golman Mačve iz Šapca, odlično je intervenisao i tako prikupio određenu dozu samopouzdanja za nastavak susreta.

Brđani su ubrzo uzvratili preko Stefana Kovača, koji je okušao sreću sa distance, a potom i preko Nemanje Milojevića koji je umalo razočarao domaću publiku na “TSC Areni“. Do kraja prvog dela igre Vinisijus Melo je propustio priliku da se proslavi u dresu beogradskog sastavu, ali lopta nije htela u gol. Na drugoj strani Aleksandar Ćirković, momak koji briljira tokom celog proleća, bacio je na muke Samurovića, koji je još jednom iz duela izašao kao pobednika.

U nastavku susreta tim Žarka Lazetića je preuzeo potpunu kontrolu nad igrom i krenuo u ofanzivu. Svim silama želeli su plavo-beli da ceo plen ostane u Bačkoj Topoli, ali mladi čuvar mreže Čukaričkog je briljirao između stativa.

Samurović je zaustavio projektil Nemanje Petrovića, a lopta je posle Filipove reakcije zatresla prečku. Redom su za TSC pokušavali Pantović, Radin i Stojić, a povremeni štoper nacionalnog tima Srbije imao je najbolju priliku, kada je promašio celu loptu sa ivice peterca.

TSC sigurno čuva treću poziciju na tabeli, dok je Čukarički sada pao na peto mesto, uz napomenu da je kragujevačkom Radničkom dovoljan i bod protiv Subotičana da pretekne Brđane.