Srpsko ludilo u Udinama: Samardžić majstorijom zateturao Milan, a Luka Jović najavio preokret za pamćenje (VIDEO)

U okviru 21. kola Serije A fudbaleri Udinezea dočekali su slavni Milan. Uprkos lošoj formi crno-belih i rezultatskoj klackalici na “Friuliju”, pružili su domaći iz Udina izuzetno snažan otpor Rosonerima. Minuti su delili Zebre od potpunog preokreta i tri boda u džepu, ali tandem Luka Jović – Noa Okafor, ugasio je nade domaće publike. Više od 90 minuta gladijatorske borbe iznedrilo je konačnih 2:3.

Utakmicu na “Friuliju” definitvno su obeležili srpski reprezentativci, kao i spomenuti Švajcarac, koji su imali glavni uticaj na ishod susreta u Udinama. Na jednoj strani zablistao je Lazar Samardžić, dok gostujući navijači slave Luku Joviću.

Teo Ernandez je probio po levom boku u 31. minutu meča. Još jednom je Francuz pokazao koliko je opasan kada pređe na protivničku polovinu i kada poput skijaša započne slalom kroz odbranu rivala. Ernandez je poslao lucidan povratni pas u srce kaznenog prostora, a na pravom mestu našao se Ruben Loftus-Čik. Nekadšanja nada Čelsija u trku je naletela na loptu i istu sa lakoćom plasirala u mrežu.

Samo 11 minuta kasnije uzvratili su crno-beli. Lorenco Luka je proigrao Lazara Samardžića, a srpski “arhitekta” je najpre izveo maestralan dribling, a potom sjajnim udarcem sa distance zatresao mrežu izabranika Stefana Piolija.

Čekalo se na novu promenu na semaforu sve do 62. minuta kada je na scenu stupio Florijan Tavun. Francuski napadač, koji se prošle godine iz Meksika vratio na evropsku scenu, dobio je višak prostora u srcu šesnaesterca i levom nogom poslao projektil iz neposredne blizine direktno u gol rivala.

Dok su navijači slavili Tavuna i odbrojavali preostalo vreme do poslednjeg sudijskog zvižduka, usledio je hladan tuš. Njegov režiser, makar ovog uvodnog dela, bio je srpski reprezentativac – Luka Jović.

Izdanak Zvezdine omladinske škole još jednom je uradio ono što najbolje zna – postigao gol. Proradio je Jovićev golgeterski instikt, našao se na pravom mestu posle udarca Žirua i loptu glavom ubacio u gol za 2:2.

Pravi šok za domaće priredio je Noa Okafor. Mladi napadač, koji je početkom sezone stigao iz Salcburga, oduševio je pristalice Milana. Gosti su izveli korner, skočio je Žiru i loptu glavom prosledio na drugu stativu gde je Okafor spreman čekao, a potom istu nogom zakucao direktno u mrežu.