UŽIVO: Hrvatska - Albanija

Drugo kolo Evropskog prvenstva u Nemačkoj otvaraju Hrvatska i Albanija koji se u okviru Grupe B sastaju od 15.00 (RTS 1, Arena premium 1).

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Tekstualni prenos meča dve reprezentacije koje su upisale poraze u uvodnom kolu možete pratiti uživo na Meridian sportu.

Meridian ti nudi najbolje kvote za Evropsko prvenstvo!

Hrvatska – Albanija 2:2

Uživo:

Kraj utakmice!

99′ – Igralo se skoro punioh devet minuta nadoknade, do kraja meča gledali smo pravi vatromet, pretili su fudbaleri oba tima, ali nije bilo pormene rezultata.

95′ – Đasula donosi izjednačenje svom timu! Strelac autogola kojim je Hrvatska stigla na prag trijumfa iskupio se i doveo svoj tim nadomak boda.

93′ – Totalna odbrana Hrvatske, Daku je pripretio, odbranili su se nekako kockasti. Očekuje nas fantastična završnica meča.

92′ – Dva minuta trajao je prekid dok se ukazivala pomoć Livakoviću. Krvarenje iz nosa je zaustavljeno, meč se nastavlja.

91′ – Igraće se još šest minuta u Hamburgu.

90′ – Ide Albanija po sve ili ništa, Hodža je šutirao sa preko 20 metara, Livaković intervenisao, ali se lopta odbila nazad do napadača Albanije. Ipak, sviran je ofsajd ali se tom prilikom Livaković povredio tokom sudara sa protivničkim igračem. Deluje da će ipak biti sve u redu.

88′ – Nema promene na terenu, Hrvatska i dalje napada, Albanija mora da uradi nešto konkretno.

84′ – Promene na obe strane. Kramarića i Perišića menjaju Baturina i Sosa, jasna je ideja Dalića da zatvori utakmicu. Silvinjo je umesto Ramadanija i Manaja ubacio Hodžu i Daku.

81′ – Još uvek Hrvatska napada, ali sada više vodi računa i o defanzivi. Usporila je igra, što više odgovara “kockastima”.

76′ – Gol! Ante Budimir je definitivno promenio odnos snaga na terenu i on je zlatni džoker Dalića. Odlično je proigrao Sučića koji je šutirao, a lopta je zakačila Đasulu i završila u mreži. Sve se sada promenilo, Hrvatska ide ka pobedi, a Albanija mora da napadne.

74′ – Hrvatska dolazi do izjednačenja! Andrej Kramarić postiže gol. Konstantni napadi su se isplatili. Budimir je pronašao Kramarića koji je uhvatio Strakošu u raskoraku i poslao mu loptu kroz noge.

72′ – Izlazi iz igre strelac jedinog gola na meču. Umesto Laćija na terenu je Đazula.

69′ – Menja Dalić ponovo. Umesto Petkovića u igri je Budimir.

67′ – Greši Sučić, Bajrami iz nove kontre ne uspeva da ugrozi Livakovića.

63′ – Prva prilika i uopšte ozbiljna šansa za Albance u nastavku. Asani je stigao do lopte posle brzo razvijene kontre i sa oko 20 metara oprobao udarac koji je ipak završio direktno u rukama Livakovića.

60′ – Nastavlja se opsada gola Albanije. Oprobao je udarac sada i Mpdrić sa preko 25 metara. Pogodio je Ramadanija kom je ukazana lekarsrka pomoć. Meč se nastavlja, može li Hrvatska da stigne do izjednačenja u poslednjih pola sata?

58′ – Preti Hrvatska sada i glavom. Najpre se okušao Petković, zatim je posle kornera Šutalo imao možda i najbolju priliku do sada da donese poravnanje.

54′ – Težište igre u potpunosti na polovini Albanije. Steže se obruč oko gola Strakoše, ali Hrvatskoj još uvek nedostaje dovoljno dobar završni udarac.

51′ – Nastavlja da preti Hrvatska! Svežu krv su uneli Sučić i Pašalić, upravo su oni testirali Strakošu. Odlično je šutirao najpre Sučić, zatim je odbitak Pašalić poslao pored gola.

48′ – Još ofanzivniji pristup Hrvatske u nastavku. Na prvu priliku čekalo se manje od 120 sekundi, oprobao je udarac glavom Petković posle centaršuta Pašalića.

46′ – Nastavlja se meč u Hamburgu. Zlatko Dalić je na poluvremenu izvršio dvostruku izmenu. Umesto Majera i Brozovića u igri su Sučić i Pašalić.

Poluvreme

45′ – Jalov posed i inicijativa Hrvatske, igraće se još 60 sekundi u prvom poluvremenu. U poslednjem minutu videli smo dosta uzbuđenja, najpre je Manaj testirao Livakovića, zatim Hrvatska imala priliku da ugrozi gol rivala, ali je Kramarić napravio faul u šesnaestercu.

41′ – Ne uspeva Kramarić da sa levog krila uradi išta konkretno. Dodao je loptu Brozoviću, njegov centaršut nije pronašao Petkovića.

38′ – Jalova inicijativa Hrvatske. Stihijski napadi, korneri, ubacivanja, čak 65% poseda i skoro nijedna prava prilika epilog su prvoj skoro 40 minuta fudbala u Hamburgu. Albanija vreba prilike iz kontri i za sada na taj način prave velike probleme rivalu.

31′ – Kakva intervencija Livakovića! U kolosalnoj šansi bio je Aslani. Posle neuspešne akcije Hravtske, sevnula je kontra, Asanije pronašao Aslanija koji je izbio ispred golmana Hrvatske, a Livaković sjajnom odbranom spašava svoj tim.

30′ – Oprobao je udarac Hisaj. Albanski vezista raspalio je sa ivice šesnaesterca po lopti, ali neprecizno.

27′ – Petkovć je šutirao preko gola. Akciji je prethodilo ubacivanje Majera, pretodno višeminutni pokušaji hrvatskih krila da probiju po strani.

23′ – Potpuno je jasna namera Hrvatske da što pre stigne do izjednačenja, ali njihov rival se veoma kompantno brani. Za sada kockati nemaju pravo rešenje za defanzivni blok rivala.

20′ – Perišić je bio najbrži sa leve strane, pokušao u dva navrata da uposli Andreja Kramarića i Bruna Petkovića, ali Albanija se odbranila. Odmah potom umalo da iz kontre nova opasnost bude po gol Livakovića, ali Gvardiol je bio na pravom mestu.

15′ – Preti ponovo Albanija. Okušao je šut Bajrami, a lopta se od Juranovića odbila u korner. Hrvatska agresivnom igrom pokušava da stigne do izjednačenja, ali takvim stilom igre ostavlja dosta prostora rivalu za kontranapade.

11′ – Gol! Albanija vodi! Iz prve prave prilike ponovo kao autsajderi dolaze do prednosti. Laći je odlično ispratio centaršut po desnoj strani i doneo prednost svom timu.

8′ – Oboren je Kramarić, Modrić je ubacio loptu, ali niko nije uspeo da ugrozi Strakošu. Meč se za sad igra u visokom tempu, deluje da gol visi u vazduhu.

6′ – Prvi korner na meču za Hrvatsku, Majer nije uspeo da pronađe nikog u šesnaestercu. Lopta se sada prebacila na polovinu Albanije, kockasti prete ali još uve bez konretne prilike.

3′ – Albanija ima inicijativu na startu meča. Bajrami je u dva navrata probio po boku, pokušao da proigra saigrače ali nije uspeo. Deluje da je na delu još uvek opipavanje terena.

1′ – Utakmica je počela!

Sastavi:

Hrvatska: Livaković, Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić, Brozović, Kovačić, Modrić, Majer, Petković, Kramarić

U odnosu na duel sa Španijom Zlatko Dalić izvršio je tri promene, pa je tako Juranović zauzeo mesto Pongračića, dok su van igre ostali Stanišić i Budimir. Važna vest je da od početka utakmicu počinje Ivan Perišić.

Albanija: Strakoša, Hisaj, Đimšiti, Ajeti, Mitaj, Aslani, Ramadani, Laci, Asani, Manaj, Bajrami.

Pre meča:

Raspoloženje u dva tabora uoči meča dijametralno je suprotno.

Hrvatska posle neprijatnog poraza od Španije (0:3) ima imperativ pobede u sudaru sa komšijskom selekcijom. Kiks bi predstavljao veliki udarac na njihove ambicije u Nemačkoj.

Albanija je s druge strane u prvom kolu pokušala da se nadigrava sa aktuelnim prvakom, postigla najbrži gol na evropskim šampionatima, na kraju bila i nadomak senzacije (1:2). Uzdignutog čela su izabranici Silvinja napustili teren u protiv “kockastih” će pokušati da se ponovo prikažu u najboljem svetlu.

Uloga favorita ipak je očekivano na strani Hrvatske.