LŠ: Mašinerija iz Mančestera sa pola gasa protiv Bajerna - spektal protiv Reala u polufinalu!

Bez imalo problema i poteškoća Mančester siti se plasirao u polufinale Lige šampiona.

Meč u Minhenu bio je posebno specijalan za Pepa Gvardiolu koji je uspeo da slavi u dvomeču bivšeg kluba i remijem od 1:1 (0:0) – ukupnim rezultatom 4:1 odvede Siti među četiri tima Starog kontinenta.

Nakon ogromnih 3:0 iz prvog meča, nije se postavljalo pitanje pobednika u revanšu.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Bajern jeste krenuo ofanzivno u meč, međutim, kao i mnogo puta ove sezone nisu delovali nimalo ubedljivo.

Zapretio je Sane, pokušavao je i Čupo Moting, ali najbolju priliku za vođstvo imao je Mančester siti.

Lopta je u 35. minutu pogodila Upamekana u ruku, sudija je pokazao na penal, a Erling Haland se “obrukao” i poslao loptu daleko preko gola.

Ipak, sjajni Norvežanin se iskupio u 56. minutu. Griliš mu je poslao odličan pas, a Haland se majstorski snašao i poslao loptu iza leđa Zomera i tako nastavio golgetersku seriju.

U 81. minutu sudija je nakon gledanja VAR snimka još jednom pokazao na belu tačku, ali ovoga puta u korist Bajerna.

Kimih je preuzeo odgovornost i poslao loptu posred gola za 1:1.

Do kraja nije više bilo uzbuđenja, Siti je rutinski i mnogo lakše od očekivanog izbacio Bajern iz Lige šampiona, a u polufinalu ga čeka spektakl protiv Real Madida.

U drugom polufinalu ćemo gledati “De la Madonina” derbi između Milana i Intera.

GOLOVE SA MEČEVA POGLEDAJTE U “LAJV-BLOGU”

Inter – Benfika 3:3 (5:3), Bajern – Siti 1:1 (1:4)

KRAJ: Inter i Mančester siti su se plasirali u polufinale Lige šampiona!

90. minut – GOL: Benfika se časno oprašta od Lige šampiona! Došli su do 3:3 u nadoknadi meča – strelac je Musa.

84. minut – GOL: Benfika postiže i drugi gol, ali sve je odavno gotovo. Antonio Silva je bio strelac za “orlove” iz Lisabona.

83. minut – GOL: Džošua Kimih je strelac za Bajern sa bele tačke.

77. minut – GOL: Magija Koree! Inter vodi sa 3:1.

65. minut – GOL: Lautaro vodi Inter u polufinale! Argentinac postavlja rezultat na 2:1.

56. minut – GOL: Ko će drugi, nego Haland? Iskupio se sjajni napadač Sitija i majsotrskim pogotkom doneo prednost svom timu.

54. minut – Dobra prilika za Halanda! Griliš ga je lepo uposlio, međutim, Norvežanin šutira direktno u Edersona.

51. minut – Siti ne želi više da se brani, pokušava da jednim golom i definitivno okonča sudbinu Bajerna.

46. minut – Nastavljene su utakmice u Milanu i Minhenu.

POLUVREME

37. minut – GOL: Benfika se vraća u meč! Izjednačila je u Milanu preko Aursnesa!

35. minut – Erling Haland je promašio penal! Poslao je loptu daleko preko gola Zomera.

30. minut – Dobra prilika za Benfiku iz slobodnog udarca, ali lopta prolazi pored gola.

20. minut – Tenzije na meču Bajerna i Sitija. Sudija je prvo pokazao direktan crveni karton Upamekanu, međutim, pomoćni sudija je podigao ofsajd, pa je kazna ukinuta. Ipak, igrači na samom terenu igraju izuzetno oštro, a nekoliko puta smo već videli varnice između njih.

17. minut – Velika šansa za Bajern! Musijala je “spojio” Sanea sa golom, međutim, napadać domaćina šalje loptu pored gola.

15. minut – Bez prilika u Minhenu. Ofanzivno je Bajern otvorio meč, međutim, Siti pametno brani 3:0 iz prvog meča.

13. minut – GOL: Barela fantastičnim golom dovodi Inter u vođstvo!