UŽIVO: Mađarska - Švajcarska

Program drugog dana na Evropskom prvenstvu otvaraju Mađarska i Švajcarska utakmicom prvog kola grupe A (RTS 1, 15.00), a tekstualni prenos tog duela možete pratiti uživo na Meridian sportu.

Mađarska čeka na pobedu protiv Švajcarske u 21. veku

U prvom meču grupe Nemačka je opravdala ulogu favorita i deklasirala Škotsku (5:1) i tako istakla kandidaturu za prvo mesto, dok bi duel današnjih rivala mogao da bude značajan u borbi za drugu poziciju.

(3,55) Mađarska (3,25) Švajcarska (2,22)

Sva dešavanja sa meča pratite uživo uz “lajv-blog”:

Mađarska – Švajcarska 1:3

(Barnabaš Varga 66′ – Kvadvo Dua 12′, Mikel Ebišer 45′, Bril Embolo 93′)

90+7′ – Kraj!

90+3′ – GOOOL! Embolo stavlja tačku na meč!

90′ – Šansa za Švajcarsku da reši meč

Džaka se našao u velikoj prilici posle kornera, ali je njegov pokušaj glavom odbranio golman Mađarske.

83′ – Ndoje u prilici, ali Salai na vreme uklizava i otklanja opasnost.

80′ – Rasplamsala se borba u Kelnu, sve opasniji napadi Mađarske, dok Švajcarci prete iz kontranapada.

72′ – Uzvraćaju Švajcarci, u prilici se našao Šer, ali nije uspeo da savlada Gulašija.

66′ – GOOOL! Varga smanjuje zaostatak Mađarske!

Šalai i Soboslai su kombinovali po levoj strani, kapiten Mađarske je uputio dobar centaršut na drugu stativu gde se odlično snašao Varga i poslao loptu iza leđa Zomera.

64′ – Velika prilika za Mađarsku

Šalai je uputio veoma dobar centaršut sa levog boka, ali Varga nije najbolje reagovao i lopta je prošla pored stative švajcarskog gola.

58′ – Ndoje šutira preko gola.

57′ – Soboslai je solidno izveo slobodan udarac nakon kojeg su Mađari imali korner, ali bez promene na semaforu.

55′ – Nema većih prilika, težište igre je na sredini terena.

48′ – Nastavljaju sa ofanzivom Švajcarci i u nastavku, Dua u novoj prilici, Gulaši brani.

46′ – Promena u timu Mađarske, Bola je ušao umesto Langa.

Kraj prvog poluvremena!

45′ – GOOOL! Mikel Ebišer duplira prednsot Švajcarske!

Strpljiva igra Jakinovih pulena dala je rezultat tačno pred odlazak na odmor. Ovoga puta su do završne trećine rivala došli probojem po sredini, zatim je lopta kružila oko ivice šesnaesterca, a Ebišer je izuzetno preciznim udarcem sa 20 metara matirao Gulašija i duplirao prednost svog tima.

40′ – Prilika za Mađare. Soboslai je izveo prekid sa leve strane, uputio odličan centaršut, ali Orban nije uspeo da iz izgledne pozicije donese izjednačenje svom timu.

37′ – Ndoje prolazi po desnoj strani, odakle je uputio povratnu na penal, ali nije uspeo da pronađe nikog od saigrača.

35′ – Dok se čeka novo uzbuđenje na meču podatak da je kapiten Mađarske ušao u istoriju na EURO, o čemu se radi pročitajte OVDE.

30′ – Sve češći su napadi mađarskih igrača, uglavnom po bokovima, ali i dalje nema veće pretnje po gol Švajcaraca.

25′ – Izabranici Marka Rosija su se oslobodili pritiska rivala i pokušavaju da grade napade iz poslednje linije.

20′ – Nova greška odbrane Mađarske dovodi do prilike za Švajcarsku, ali je Gulaši odbranio pokušaj Vargasa.

12′ – GOOOL! Vodi Švajcarska!

Taman kada je delovalo da Mađari preuzimaju terensku inicijativu Švajcarska dolazi do pogotka. Kvadvo Dua je rutinski matirao Gulašija.

10′ – Mađari nešto konkretniji u uvodnim minutama, imali su najopasniji napad preko Fijole po desnom boku, ali nema promene rezultata.

1′ – Utakmica je počela!

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

SASTAVI:

Mađarska: Gulaši – Kerkez, Orban, Lang, Salai, Fijola – Šafer, Nagi – Šalai, Soboslai, Varga

Švajcarska: Zomer – Šer, Akanđi, Rodrigez – Vidmer, Džaka, Frojler, Ndoje – Ebišer, Vargas, Dua

Topić najavljuje moćnu Portugaliju: I dalje se kunu u “fudbalskog Boga”, Zvezda dobila naprednu verziju Bena za Ligu šampiona