Grogirani Partizan ustao iz mrtvih, pa okrenuo Nišlije - junak Severina!

Preokret u Humskoj – Partizan je uspeo da sruši Radnički sa 2:1 (0:1) na debiju pred svojim navijačima ove sezone.

Mučili su se crno-beli, bili u rezultatskom zaostatku tokom većeg dela meča, ali na kraju su zahvaljujući Nathu i Severini slavili važan trijumf protiv Nišlija i malo mirniji čekaju revanš protiv Sabaha u četvrtak.

Poveli su gosti maestralnim golom Save Petrova u 12. minutu.

Robusni napadač se sjajno snašao, “promešao” odbranu Partizana i lepim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Jovanovića.

Uspeo je malo da se probudi Partizan, imao neke prilike preko Meniga i Saldanje, koji će dugo pamtiti ovu utakmicu.

Čak tri zicera je propustio brazilski ofanzivac, nije uspeo da postigne i treći gol od početka sezone, međutim, njegovi saigrači su nekako “iščupali” pobedu.

Prvo je Natho sa bele tačke izjednačio rezultat, nakon što je Stojković oboren u kaznenom prostoru.

Šutirao je jako Izraelac i prevario Rosića, a svega par minuta kasnije desio se i preokret.

Dosuđen je slobodan udarac za Partizan na oko 18 metara, loptu je uzeo Severina i pogodio.

Interesantno, Nemanja Nikolić je imao veliku ulogu u pogotku, pošto se na vreme “spustio” u živom zidu i tako prevario Rosića, koji nije video putanju lopte.

Do kraja meča više nije bilo prilika, Partizan je ostvario drugu pobedu u sezoni, dok je Radnički ostao bez ijednog boda i posle tri kola.

Sva dešavanja sa meča pratili ste uz “lajv-blog”.

KRAJ: Partizan – Radnički Niš – 2:1 (0:1)

90. minut – Igraće se još tri minuta.

86. minut – GOL: Severina iz slobodnog udarca vara Rosića i donosi totalni preokret Partizanu.

79. minut – GOL: Siguran je Natho – izjednačenje u Humskoj!

78. minut – PENAL: Oboren je Aranđel Stojković, a sudija je pokazao na belu tačku.

72. minut – Treći zicer za Saldanju i ponovo ništa. Ostaje 0:1.

65. minut – Umalo 2:0 za Radnički, neprecizan je bio Belaković.

55. minut – Veliki promašaj Saldanje. Našao se sam Brazilac ispred gola, međutim, lopta odlazi pored leve stative.

50. minut – Novi pokušaj Severine sa distance.

POLUVREME: Partizan – Radnički Niš – 0:1

40. minut – Prečka! Saldanja je ubojito šutirao iz okreta, ali, lopta neće u mrežu.

38. minut – Dve prilike u jednom minutu. Prvo je Severina zapretio, zatim je Pejović bacio na muke Jovanovića.

30. minut – Primljeni gol je probudio Partizan. Menig i Severina su bili u izglednim šansama, ali i dalje je na semaforu 0:1.

12. minut – GOL: Bomba Save Petrova! Radnički vodi u Humskoj

10. minut – Bolje deluje Radnički na startu meča međutim i dalje bez većih uzbuđenja u Beogradu.