VLAHOVIĆ SE ISKUPIO: Posle promašene "panenke", maestralan lob za ubedljivu pobedu Fiorentine! (VIDEO)

Fudbaleri Fiorentine su deklasirali Đenovu u Firenci sa 6:0 u okviru 22. kola Serije A. Meč je obeležio promašen jedanaesterac Dušana Vlahovića, koji se kasnije iskupio i maestralnim lobom pogodio za nedostižnu prednost njegove ekipe.

Srpskog reprezentativaca je na putu ka 17. prvenstvenom golu zaustavio golman gostiju Salvatore Sirigu. On je pokušao atraktivno, ali to se nije dobro završilo.

Vlahović je pri pokušaju da izvede jedanesterac u 11. minutu,  gađao “panenku” i praktično već video loptu u golu i počeo da slavi, ali je iskusni golman dobro odreagovao i zaustavio njegov udarac.

To je bio prvi njegov promašaj sa bele tačke u profesionalnoj karijeri.

Fiorentina je došla do vođstva u nastavku meča, samo četiri minuta kasnije Odriozola je doneo prednost domaćoj ekipi, a do poluvremena su pogodili i Bonaventura i Biragi.

U nastavku igre već u 51. minutu Dušan Vlahović je posle asistencije Bonaventure izašao ispred Salvatore Sirigua, koji je pokušao da skratio ugao, ali srpski napadač se odlično snašao i lobovao ga za 4:0. Kasnije je još jednom pogodio Biragi.

Tačku na meč stavio je Lukas Toreira u 77. minutu, kada je zatresao mrežu Đenove za ubedljivih 6:0. Asistenciju kod poslednjeg gola je zabeležio Džonatan Ikone, koji je u Firencu stigao nešto ranije iz šampiona Francuske – Lila.

Fiorentina je posle pobede zauzela šestu poziciju Serije A sa 35 bodova, a isto toliko imaju i Lacio i Roma, koji imaju i utakmicu više. Đenova je pretposlednja ekipa sa 12 osvojenih bodova.

Domaćin na ovom susretu u sledećem kolu gostuje Kaljariju, dok gosti dočekuju Udineze.

Standings provided by SofaScore LiveScore

SERIJA A: Specija šokirala Milan na “San Siru”, Napoli siguran u gostima! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Lepomir Bakić – Voleo bih da vidim izvikane pevačice kako šutiraju penale! EP10