Foto-finiš na vulkanskom ostrvu: Gran Kanarija srušila Budućnost!

Budućnost je posle dramatičnog finiša utakmice doživela poraz u gostima protiv Gran Kanarije – 79:71 (64:64),

Gran Kanarija sada ima skor 6-2, a Budućnost 5-3.

Ekipu Gran Kanarije predvodili su Džon Šurna sa 16, Endru Albisi sa 12, odnosno Nikola Brusino i Aleksander Belčerovski sa po 11 poena. Kod Budućnosti, Alfa Kaba je bio najefikasniji sa 14, Tre Bel Hejns 13, Kamerun Rejlonds 12 poena.

Posle rezultatske klackalice, ekipa iz Crne gore je uspela da zaokruži prvu deonicu rezltatom 17:15, da bi do kraja prvog poluvremena Budućnost kontrolisala ritam i držala meč u egalu – 36:36. Kamerun Rejlodns i Tre Bel Hejns su postigli po šest, a Fil But i Aleksandar Lazić po pet poena. Kod Gran Kanarije, Nikolas Brusino je postigao šest, Aleksander Belčerovski i Džon Šurna po pet poena.

Podsetimo, tim iz Španije važi za jednog od favorita za osvajanje Evrokupa, ali je uoči poslednjeg kvartala, na semaforu je pisalo 51:48 za Budućnost.

Gran Kanarija je ubrzala ritam, stigla je do izjednačenja, Budućnost se ponovo odmakla na 59:53, a onda je ustupio foto-finiš. Na tri minuta pre kraja sa, Albisi je pogodio trojku za 62:62.

Hejns je pogodio za 64:62, na 120 sekundi pre kraja meča, da bi Šurna doneo izjednačenje. U produžetku, Šurna je pogodio trojku, nedugo zatim isto je učinio i Albisi, a Gran Kanarija je usled dobre serije pobegla na 74:68, i sačuvala prednost od osam poena doo kraja meča.

U ostalim mečevima, Bursa je pobedila Lietkabelis sa 75:69, Hapoel iz Tel Aviva je daklasirao Šljonsk sa 103:73, dok je Trento slavio protiv Hamburga sa 85:80.