MALO JE JEDAN DAVIDOVAC: Zvezda pala u Moskvi, CSKA se revanširao sa kamatom

Crvena zvezda je poražena u Moksvi od ekipe CSKA u utakmici Evrolige. Rezultat je bio 87:72 (31:19, 19:20, 21:20, 16:13).

Na ovaj način, “armejci” su došli do nove pobede u elitnom takmičenju i sada imaju učinak 20-10. Na drugoj strani, Zvezda je na 9-22. Uz to CSKA se i revanširao za poraz u Beogradu od dva poena razlike.

Takođe, moskovski tim je na korak od potvrde plasmana u narednu fazu takmičenja.

Najviše poena u ekipi Dejana Radonjića postigao je Dejan Davidovac, povratnik u tim posle pauze. Ubacio je 20 poena (4/5 za dva, 4/6 za tri), a samo su još Lendri Noko i Lengston Hol imali dvocifreni učinak. Ali Noko je upisao dabl-dabl, od 12 poena i deset skokova. Hol je postigao 11 poena. Džordan Lojd je ubacio devet, Marko Simonović osam, Ognjen Dobrić šest…

U redovima tima Dimitrisa Itudisa istakli su se Tornike Šengelija, Denijel Heket, Johanes Voigtman i Vil Klejburn. Šengelija je postigao 16 (7 sk), Heket 15 (6 sk) , a Voigtman (6 sk) i Klejburn (5 sk) po jedan manje. Majk Džejms je ubacio 13.

Na poluvreme meča u Moskvi otišlo se sa rezultatom 50:39, a ispostavilo se da je ključna prednost napravljena u prvih deset minuta. Tada je bilo 31:19. Najefikasniji posle prvih 20 minuta u redovima crveno-belih bio je pomenuti Davidovac. Od 11 poena, čak tri su bile trojke (3/4), dok je Džordan Lojd ubacio dva manje.

I u trećoj deonici, u redovima Zvezde najbolji je bio Davidovac, ali je izostala pomoć ostalih. Pri kraju ove četvrtine, niko od saigrača nije dvocifreni učinak, a najbliži je bio Džordan Lojd sa devet.

U poslednju četvrtinu se ušlo sa 71:59, zahvaljujući trojci Marka Simonovića u samoj završnici prethodne. Već posle 30-ak sekundi Vil Klejburn je pogodio za tri i povećao na 74:59. Uzvratio je Lengston Hol, za 74:61, a posle nove trojke Simonovića (tada 2/2) bilo je 74:66. Usledio je i tajm-aut Itudisa, kao i poeni Voigtmana. Onda je Lendri Noko promašivao, kao i Simonović i Lojd za tri poena. Prošuštena je prilika da se smanji prednost, ali je onda Denijel Heket pogodio za 78:67.

Tornike Šengelija je povećao na 80:67, pa je Radonjić zatražio tajm-aut. Posle nekoliko minuta “posta” za Zvezdu je pogodio Noko. Posle trojke Hola bilo je 85:72, ali je već bilo jasno ko je pobednik.

Poslednje poene u meču CSKA – Crvena zvezda postigao je Klejburn, na više od minut do kraja.

Naredne nedelje, Zvezda će odigrati još dve utakmice Evrolige, sa Armanijem u utorak i Makabijem u četvrtak. U oba meča biće domaćin.

NBA trejdovi: Fantastičan posao Denvera, Jokiću se pridružuje Gordon!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: KOJI JE TVOJ LIMIT? Meridian Holdem Poker