UŽIVO: Crvena zvezda Meridianbet - Partizan

Crvena zvezda Meridianbet dočekuje ekipu Partizana u još jednom večitom derbiju u okviru 18. kola ABA lige (19:00), a tekstualni prenos meča možete pratiti na Meridian sportu UŽIVO.

UŽIVO:

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET – PARTIZAN 88:86 (28:15, 27:23, 17:18, 16:30)

ČETVRTA ČETVRTINA:

10′ minut – Panter je posle kratkog prekida fauliran pri šutu za tri poena, da bi kasnije pogodio sva tri slobodna bacanja. Na drugoj strani Teodosić je uhvatio bitan skok u napadu posle čega je Gedraitis pogodio slobodna bacanja. Dramu je nastavio Avramović trojkom preko ruke i smanjio razliku na minus tri. Hanga je izgubio loptu i posle čega je Avramović stao na liniju slobodnih bacanja i bio polovičan za minus dva. Na drugoj strani polovičan je bio Nedović. Naneli je potom fauliran pri šutu za tri i pogodio sva tri penala za egal. Odgovornost je preuzeo Dos Santos i pogodio za dva.

Minut i po pre kraja utakmice ponovo je viđeno koškanje na terenu. Glavni akteri bili su Ledej i Gedraitis.

8′ minut – Pojačali su crno-beli odbranu i uspeli da priđu na jednocifreni minus uz seriju poena van linije 6,75. Seriju Partizana prekinuo je Nedović poenima iz kontre.

6′ minut – Avramović je bio u kontra ritumu sa nekoliko izgubljenih lopti, što je na drugoj strani iskoristio Dos Santos. Na drugoj strani trojac Kaminski-Panter-Naneli pružao je otpor rivalu.

4′ minut – Za razliku od početka deonice usledila je serija poena na obe strane.

2′ minut – Nešto sporije se ušlo u odlučujući period igre. Prve poene postigao je Hanga van linije 6,75.

ZVEZDA PARTIZAN 105
during the Aba League Season 2022-2023 match between Crvena Zvezda and Partizan at Aleksandar Nikolic hall on January 28, 2024 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

TREĆA ČETVRTINA:

10′ minut – Tehničku grešku dobio je Sferopulos posle protesta što je Partizan materijalizovao sa četiri vezana poena, ali je na drugoj strani Bolomboj prikucavanjem zatvorio treću deonicu.

8′ minut – Ledej je bio polovičan sa linije penala, da bi na drugoj strani Gedraitis pogodio trojku za novih plus 14. Da bi se na Gedraitisa nadovezao Nedović za novih plus 17.

6′ minut – Tehničku je dobio Željko Obradović zbog prigovora, ali to nije poljulalo goste koji su prišli na minus deset, ali je seriju Partizana prekinuo Bolomboj iz prikucavanja.

4′ minut – Agresivan je bio Partizan u odbrani početkom treće deonice. Kaminski je ponovo bio aktivan na skoku, ali je dobio udarac u glavu zbog čega mu je pukla arkada, pa je sa linije penala Doužer smanjio prednost rivala.

2′ minut – Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Panter. Na drugoj strani Dos Santos je prvi stigao do poena.

ZVEZDA PARTIZAN 81

DRUGA ČETVRTINA:

10′ minut – Pred kraj prvog poluvremena Partizan je napravio seriju od pet poena i smanjio prednost rivala. Ali uzvratio je na drugoj strani Mitrović poenima uz faul. Panter je pred kraj poluvremena uspeo da se upiše strelce poenima uz faul. Poluvreme je zatvoreno poenima Teodosića sa linije penala.

9′ minut – Velika energija viđena je na obe strane, kao i veliki broj faulova i komešanja.

7′ minut – Smart i Davidovac podigli su prednost Zvezde na plus 19. Partizan na drugoj strani nije pronalazio put do koša rivala. Period bez poena crno-belih prekinuo je Ledej poenima sa linije penala.

5′ minut – Hanga je prekinuo crnu seriju crveno-belih, ali je na drugoj strani Kaminski nastavio u istom ritmu. Međutim, ni Hanga nije posustajao.

3′ minut – Avramović je doneo crno-belima nove poene sa linije slobodnih bacanja. Seriju od četiri vezana poena gostiju kompletirao je Kaminski.

1′ minut – Naneli je poenima otvorio drugu deonicu. Tenzije su rasle na terenu pa smo na početku videli novo koškanje između Nedovića, Ledeja i Teodosića. Kao epilog čitave situacije sudije su dosudile Ledeju nesportsku, a na drugoj Teodosiću tehničku. Posle izvedenih slobodnih bacanja trojku je pogodio Hanga za maksimalnih plus 17.

ZVEZDA PARTIZAN 24

PRVA ČETVRTINA:

10′ minut – Ledej je smanjio prednost Zvezde na plus sedam poenima sa linije penala. Istom merom na drugoj strani uzvratio je Nedović. Teodosić je u meč ušao trojkom za plus 12 crveno-belih. Partizan je uslovno rečeno živeo od poena Ledeja sa slobodnih bacanja. Tačku na prvu četvrtinu stavio je Davidovac na odličnu asistenciju Teodosića.

8′ minut – Kaminski je bio aktivan na skoku i upisao prve poene, ali je na drugoj strani Dos Santos nastavio u odličnom ritmu. Naneli je pogodio za tri, ali je Hanga odgovorio poenima iz prodora. Kaminski je dobro ušao u meč i vezao četiri poena.

6′ minut – Jako se igralo u odbrani na obe strane. I crveno i crno-beli igrali su na ivici faula. Seriju bez poena Partizana prekinuo je Ledej poenima sa slobodnih bacanja. Međutim, usledio je ekspresni odgovor Bolomboja, da bi seriju 4:0 kompletirao Gedraitis.

4′ minut – Dos Santos je nastavio gde su stali njegovi saigrači, a na drugoj strani prve poene na meču za Partizan upisao je Doužer. Bolomboj je pogodio iz teške situacije i uvećao prednost domaće ekipe. Mučili su se crno-beli da upišu pogodak čemu svedoči i rezultat sredinom prve deonice.

2′ minut – Gedraitis je meč otvorio trojkom na šta se nadovezao Lazić još jednim pogotkom za tri.

Prvi napad na meču ima Crvena zvezda.

Meč uskoro počinje.

Sastav Crvene zvezde Meridianbet: Smart, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos (van protokola Ilić, Lazarević i povređeni Topić).

Sastav Partizana: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo (van protokola Vukčević, Anđušić i Smit).

PARTIZAN ZVEZDA 128 e1704364694628
(FOTO:Starsport)

Crveno-beli dočekuju večitog rivala posle bolnog poraza u Berlinu od strane Albe, ali im u prilog ide činjenica da su slavili na prethodnom duelu protiv crno-belih.

Partizan je sa druge strane upisao važnu pobedu protiv Žalgirisa u Evroligi kojom nastavlja borbu za ulazak u plej-of, pa su možda za nijansu u boljem raspoloženju. Uz to tim Željka Obradovića je slavio u dva od prethodna tri večita derbija ove sezone.

Međutim, do sada je opšte poznato da favorita u derbiju nema.

20240104mmSferop01 e1705157169427

Duel Crvene zvezde Meridianbet i Partizana veoma je bitan za raspored na tabeli u nastavku takmičenja, čega je svestan i trener crveno-belih – Janis Sferopulos.

“Svaka utakmica sa Partizanom je važna, igrali smo već do sada. Znamo važnost i ove utakmice, kao što je i svaka važna, ali znamo i da smo prvi na tabeli u ovom trenutku. Imamo ekstra motiv jer želimo da ostanemo na prvom mestu. Miloš Teodosić će trenirati u subotu i mislim da će biti sprema kao i ostali momci. Pozivam naše navijače da dođu u velikom broju i bodre naš tim ali fer, sportski i korektno“.

PARTIZAN MACCABI 51

Bitka na dva fornta (Evroliga i ABA liga) ostavlja traga na igrače na šta je ukazao Željko Obradović pred duel sa Zvezdom.

“Danas ćemo analizirati utakmicu od pre dvadesetak dana protiv Crvene zvezde. Nadam se da su se igrači odmorili noćas i da ćemo večeras imati koliko-toliko normalan trening. Ima igrača koji nisu igrali sinoć, neki su bili van tima pa ćemo da vidimo ko je tu najopterećeniji. Najveću minutažu su imali Ledej, Naneli i Doužer. Oni će biti u nekom slabijem ritmu, a ostali će raditi jedan pristojan i normalan trening”, istakao je Obradović.

Trener crno-belih će za ovaj meč imati na raspolaganju ceo sastav, dok Sferopulos neće moći da računa na Nikolu Topića, ali je dobra vest svakako povratak Miloša Teodosića u stroj.

Podsetimo, meč Crvene zvezde Meridianbet i Partizana na programu je u 19:00.